Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OFERTY KRAJOWE - BUKOWINA TATRZAŃSKA

               

                    

 

    

 

                   

  

 

OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY

"Lato z Janosikiem"

Góralski Pensjonat

Polska, Bukowina Tatrzańska

wiek uczestników: 8-13 lat i 14-18 lat


OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY „LATO Z JANOSIKIEM”
 
Miejsce: Polska – Bukowina Tatrzańska
Zakwaterowanie: Góralski pensjonat
Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki + podwieczorek)
Rodzaj wyjazdu: obóz dla dzieci i młodzieży
Wiek uczestników: 8 -13 lat i 14 – 18 lat
 
BUKOWINA TATRZAŃSKA

– niewielka miejscowość położona w obrębie Skalnego Podhala rozkładająca się szeroko na grzbietach kilku wzgórz porozdzielanych potokami. Grzbiety te zwane wierchami, górski klimat i gościnność naszych „góroli” sprawia, że jest to miejsce, gdzie warto spędzić letni czas!
 
ZAKWATEROWANIE:

Pensjonat w Bukowinie Tatrzańskiej – to urządzony w góralskim stylu ogrodzony budynek, posiadający duży bezpłatny parking, boisko sportowe (siatkówka, koszykówka, piłka nożna), plac zabaw i dużo miejsca na inne atrakcje. Jest też altana i duży grill.

 
W pensjonacie do dyspozycji gości oddajemy pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienką i TV, dwie świetlice (TV, sprzęt audio-video, ping-pong, piłkarzyki), izbę regionalną z kominkiem, siłownię, saunę.
 
Blisko pensjonatu znajdują się: postój dorożek, karczmy regionalne, stoiska z pamiątkami oraz wypożyczalnia rowerów.
 
WYŻYWIENIE:

Całodzienne: 3 posiłki + podwieczorek. Prowiant na drogę powrotną
 
PROGRAM REKREACYJNO - SPORTOWY:

- Wycieczka do Zakopanego – zwiedzanie Starego Kościoła i Cmentarza na Pęksowym Brzysku z grobami Sabały, Makuszyńskiego i wielu innych „ znanych Wielkich ”, Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Wielkiej Krokwi, wreszcie spacer po KRUPÓWKACH i bazarze pod Gubałówką.
- Piesza wycieczka nad Morskie Oko – i tu czeka Was nielada wyzwanie, pieszo pokonacie dziewięciokilometrową trasę w malowniczej scenerii Tatr, pośród bogactwa bujnej roślinności i przebiegających Wam drogę sarenek i jeleni, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć również niedźwiedzia. Po trudach tej trasy czekają Was niezapomniane wrażenia widokowe, odpoczynek z posiłkiem nad urokliwym Morskim Okiem to super gratka dla każdego wędrowca.
- Pieniny – spływ Dunajcem – to dopiero przygoda!! Flisacy z przystani w Sromowcach-Kątach zabierają Was łodziami w wyjątkową 23 km podróż Przełomem Dunajca, gdzie rzeka tworzy w nim 7 pętli płynąc pomiędzy ścianami skalnymi. Roztaczający się widok na Trzy Korony-najwyższy szczyt Pienin, zauroczy każdego. I tak z flisakami, rwącą rzeką dopłyniecie aż do Krościenka, a tam … , ale to już sami zobaczycie.
- Park linowy – gdzie czeka na Was wielka przygoda na 15 stanowiskach - różnego rodzaju mosty, kładki, belki, huśtawki, siatki, 3 zjazdy w tym ekstremalnie szybki: 50 metrowa tyrolka zakończona wielką siatką wraz z materacem. Każdy z uczestników przed wejściem do parku zostaje wyposażony w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprzęże, lonże, karabinki, rolkę, kask) i przeszkolony z zasad posługiwania się nim. Następnie pokonuje 2 dolne stacje treningowe zawieszone tuż nad ziemią, aby później bezpiecznie poruszać się na platformach zawieszonych na wysokości od 5 do 11 m.
- Dla naszych małych pociech – mini park linowy - 8 stanowisk zawieszonych na wysokości 0,5 m do 2 m przygotowanych zostało specjalnie dla najmniejszych fanów linowych atrakcji. Opiekunowie pomagają dzieciom w przepinaniu i pokonywaniu przeszkód.
- Bacówka u Janocka – tu czeka Was niecodzienna okazja zobaczenia wyrobu tradycyjnych oscypków, korbaczyków, spróbowania świeżego bundza i świeżutkiej żętycy. Baca Jędrek zabierze Was na górskie hale pełne milutkich białych owieczek. Gaździnka Janecka opowie góralską gwarą o ludowych tradycjach góralskich, pokaże pasy góralskie, kierpce, ciupagi, dzwonki, stroje, a wszystko to przy dźwiękach pięknej góralskiej muzyki.
- Pasowanie na górala/góralkę – tu każdy chłopak będzie mógł zostać przeobrazić się w Janosika, a dziewczyna w Hankę – czeka Was moc niespodzianek.
Koleją linowo-terenową na GUBAŁÓWKĘ – będąc w Zakopanem trzeba koniecznie wjechać na Gubałówkę, skąd można podziwiać panoramę Tatr oraz pięknie widoczne, położone u stóp Zakopane. Spacerując grzbietem Gubałówki, dojdziemy do Butorowego Wierchu, skąd dwuosobową kolejką krzesełkową zjedziemy do Zakopanego.
- Bytowanie – czyli… dowiecie się jak poradzić sobie w lesie, nie mając nic do picia i jedzenia. Ugotujecie herbatę z igliwia i przyrządzicie posiłek z darów natury.
Piknik na kocach – zabieramy koce, suchy prowiant, coś do picia, piłki i ....... i spędzamy ciepłe, słoneczne popołudnie na polanie z widokiem na Tatry!!!
- Gawędy „ Ujka Staska ” – opowieści i legendy góralskie o Sabale i diable, sesja zdjęciowa w strojach góralskich,
- Film edukacyjny o ochronie świstaka i kozicy górskiej
- Wizyta w aquaparku – to baseny rekreacyjne, rekreacyjno – pływackie, brodziki dla dzieci, zjeżdżalnie, jacuzzi i dzika rzeka!
- Ogniska i wieczorne zabawy, gry sportowe, dyskoteki, grillowanie i syćko cego dusa zapragnie. ZAPROSAMY, HEJ!!
 
Dodatkowo dla chętnych:
- Kurs pierwszej pomocy - dopłata 100 zł
- Dorożką po Bukowinie - dopłata 45 zł
- Baseny termalne - Bukowina wg. cennika
- Wjazd kolejką na Kasprowy Wierch – 60 zł
 
Program będzie dostosowany do panujących aktualnie warunków atmosferycznych oraz możliwości, chęci i umiejętności uczestników.
 
KADRA

Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną i instruktorską z zastosowaniem wszystkich środków zapewniających bezpieczeństwo uczestników
 
TERMIN: 24.06-05.07.2009 | Sprzedaż zakończona
 

CENA: 1390 zł | Sprzedaż zakończona

  
Cena zawiera:

Zakwaterowanie (12 noclegów), wyżywienie, realizację programu sportowego i rekreacyjnego, sprzęt i materiały do realizacji programu, opiekę kadry pedagogiczno-instruktorskiej, medyczną + podstawowe leki, ratowników, ubezpieczenie NNW SIGNAL IDUNA, skorzystanie z sauny w pensjonacie ( 1 raz)
 

Cena nie zawiera:
Transportu – dopłaty za dojazdy z wybranej miejscowości – szczegóły w rozkładzie jazdy
 
UWAGI:

1. Ceny dla grup zorganizowanych negocjowane są indywidualnie.
 
O szczegóły dotyczące organizacji transportu oraz dodatkowe informacje, prosimy dowiadywać się na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 
Rozkład jazdy:

Dojazd pociągiem (zapewniamy transport bez przesiadek) lub autokarem z wymienionych miast Polski za dopłatą.
Uczestnicy podróżują zawsze pod opieką kadry.
Transport z wymienionych miejscowości odbywa się przy grupie minimum 8 osób.
 

Miasto

Rodzaj transportu

Godzina zbiórki

Dopłata

TRASA 1

Warszawa centralna pociąg 08:15 180 pln
Kraków główny pociąg
 
100 pln

TRASA 2

Wrocław główny Pociąg (23.06) 22:35 150 pln
Opole główne pociąg (23.06) 23:38 130 pln
Kędzierzyn-Koźle pociąg (24.06) 00:20 130 pln
Katowice Pociąg (24.06) 01.25 110 pln

 
Istnieje możliwość zorganizowania transportu busem lub autokarem z miejscowości:
Bydgoszcz, Gdańsk, Kalisz, Łódź, Poznań, Szczecin – transport negocjowany na 2 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy.
    
   

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - Linki Kontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2009  All Rights Reserved