Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY ZAGRANICZNE - FRANCJA

               

          

obozy kolonie francja biarritz nurkowanie windsurfing kitesurfing

   

obozy kolonie francja biarritz nurkowanie windsurfing kitesurfing

  

obozy kolonie francja biarritz nurkowanie windsurfing kitesurfing

  

obozy kolonie francja biarritz nurkowanie windsurfing kitesurfing

   

obozy kolonie francja biarritz nurkowanie windsurfing kitesurfing

  

obozy kolonie francja biarritz nurkowanie windsurfing kitesurfing

OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BIARRITZ

atlantyckie wakacje - surf-camp - język francuski

Residence l`Alee des Dunes

Francja, Zatoka Biskajska, Biarritz

wiek uczestników: 13-19 lat


OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BIARRITZ

atlantyckie wakacje - surf-camp - język francuski

 

Osoby, które kochają deskę zapraszamy na nasz nowy obóz surfingowy we Francji. Należy pamiętać, że 80% osób na całym świecie, które pływają na desce to surferzy, a tylko 20% uprawia kite lub windsurfing. Tą ofertę przeznaczamy dla tych, którzy nie zważają na brak warunków klimatycznych w Polsce i chcą uprawiać surfing. Aloha – witamy Was w teamie, spalonych słońcem, morską bryzą, uśmiechniętych młodych ludzi. Zapraszamy do Francji nad Atlantyk do Biarritz i Bayonne oraz do Hossegor, Seignosse, Tarnos i Ondres. Tutaj spotkamy się z falą – TUBĄ, tutaj poczujemy wiatr we włosach, smak morskiej bryzy na ustach i słońce na twarzy – a przede wszystkim niezwykłą radość, lekkość i wolność na fali. Te wszystkie miejsca to raj dla surferów, szerokie plaże, wiatr i fale. Wszędzie można spotkać nawet małe dzieci z nieodłączną deską, ogromną ilość szkółek surferskich, sklepy ze sprzętem i beach-bary z dobrą muzyką. Zapraszamy!
 
PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1:

wyjazd z wybranych miejscowości wg rozkładu jazdy (szczegółowy komunikat dostępny na 5 dni przed rozpoczęciem turnusu); przejazd z Polski do Francji przez Niemcy, Szwajcarię, Włochy.
 

Dzień 2:

wieczorem przyjazd na miejsce, zakwaterowanie, obiadokolacja (pierwszy posiłek) , nocleg 1/9.
 

Dni 3 – 10:

pobyt na imprezie, realizacja bogatego programu.
 

Dzień 11:

Po śniadaniu (ostatni posiłek) wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną, do Polski, przejazd przez Włochy, Szwajcarię, Niemcy.
 

Dzień 12:

Przyjazd na miejsce, zakończenie imprezy.
 
PROGRAMY:
ATLANTYCKIE WAKACJE

Program oparty na zapoznaniu się z różnymi rodzajami sportu, gier i zabaw oraz wypraw dla ciekawych, m.in.: zwiedzanie targowiska, wycieczka do Biarritz, wycieczka do Bayonne, 2 godziny zajęć teoretycznych o windsurfingu oraz 2 godziny nauki praktycznej na desce, siatkówka plażowa oraz inne gry; gry i zabawy w basenie, aerobik w wodzie - aqua aerobik, mecz piłki wodnej; wyprawy piesze; gry i zabawy integracyjne; DKF - Dyskusyjny Klub Filmowy - filmy o tematyce sportowej: surfing, windsurfing, nurkowanie, dyskoteka. Spotkanie edukacyjne z mieszkańcem Biarritz, który opowie ciekawostki z życia tego słynnego miejsca oraz nauczy prostych zwrotów w języku francuskim, beach party oraz zwyczajne plażowanie ... le solei;
 

SURF CAMP

Program zawiera elementy programu Atlantyckie Wakacje oraz program szkoleniowy surfingu przygotowany pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Surferów. Surfing nie należy do sportów łatwych. Aby surfować bezpiecznie i czerpać z tego jak najwięcej radości potrzebna jest znajomość oceanu, przygotowanie fizyczne i psychiczne. Dlatego program szkoleniowy, oprócz techniki surfowania, obejmuje także wiedzę teoretyczną. Surfing to przede wszystkim sztuka umysłu, przełamywanie własnego lęku i słabości. Ta rywalizacja z samym sobą dostarcza ogromnej satysfakcji i radości. Program szkolenia obejmuje zajęcia teoretyczne, podczas których poznamy: zasady powstawania fali, prądy przybrzeżne, pływy, ocenę potencjalnego zagrożenia, zasady pierwszeństwa na fali. Podczas zajęć praktycznych będziemy mogli nauczyć się: wiosłowania i siadania na desce, zmian kierunku przemieszczania sił, turtle diving i duck diving, kontrolowania wipe out (pralka), wstawania na przełamanej fali, surfowania na przełamującej się fali- kontrola skrętu front i back side, surfowanie po froncie fali. Szkolenie prowadzone jest przez instruktorów z Polskiego Stowarzyszenia Surfingu oraz przez instruktorów lokalnych z francuskiej szkoły surfingu. Szkolenie obejmuje 20 godzin szkolenia wraz ze sprzętem.

 
FRANCUSKI

- Program obejmuje realizację części zajęć pakietu Atlantyckie Wakacje oraz dodatkowo naukę języka francuskiego przez 8 spotkań po 2 godziny lekcyjne.

 

Zajęcia prowadzone są w dwóch stopniach zaawansowania

- grupa dla początkujących - krok 1

- grupa średniozaawansowana - krok 2

 

Deklarację co do zaawansowania należy zgłosić już w momencie zapisywania się na obóz (odpowiednia opcja przy podpisywaniu Umowy – Zgłoszenia), jednak zastrzegamy sobie prawo zmiany grupy na podstawie testu wypełnianego na pierwszych zajęciach. W cenie kursu są materiały potrzebne do realizacji zajęć. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela jęz. francuskiego. Kurs kończy się testem oraz wydaniem certyfikatu znajomości języka na określonym poziomie. Program realizowany jest przy minimalnej ilości 5 uczestników.
 
PROGRAM FAKULTATYWNY:

 - Bordeaux – całodniowa wycieczka do Stolicy regionu Akwitania. Bordeaux wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowi cel wycieczek. Słynne bulwary nad rzeką Garonną , resztki murów obronnych z czasów rzymskich, niesamowita architektura - Cena wycieczki 35 EUR.
 - Louredes – całodniowa wycieczka do miasteczka położonego u stóp Pirenejów. Louredes słynie jako największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek, odwiedzany rocznie przez 6 mln osób z całego świata (w okresie od marca do października). Według nauki kościoła rzymsko-katolickiego 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża. W miejscu tym w roku 1874 wzniesiono statuę Madonny z Lourdes, potem neogotycką bazylikę. Sama Bernadette Soubirous wstąpiła w 1866 roku do klasztoru Nevers, a w 1933 r. została kanonizowana. Cena wycieczki 35 EUR.
 
ZAKWATEROWANIE:

Residence l`Alee des Dunes 3*

to idealne miejsce na wakacje. Rezydencja jest w sieci francuskiej sieci tophotel, która przykłada ogromną wagę do charakteru swoich obiektów. Rezydencja jest położona w Ondres, kilka kilometrów od Biarritz na dużym terenie. Na miejscu jest duży basen, 2 korty do tenisa, miejsce zabaw dla dzieci, salon gier oraz ogromny ogród. Jest to bardzo przyjazne naturze miejsce położone w sosnowym lesie, 8 min. spacerem od Atlantyku. Dzieci zakwaterowane będą w murowanych willach, które są bardzo przestronne wszystkie z tarasami. Apartamenty są 5 i 6 osobowe z łazienkami, telewizorem, aneksem kuchennym oraz charakterystycznymi dla regionu, drewnianymi meblami. Są to niedawno wyremontowane i zbudowane pawilony.
 

Wyżywienie:

3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch (zazwyczaj bagietka lub zupa lub pasta), gorąca kolacja. Napoje do posiłków w cenie.

 
Kaucja zwrotna 30 EUR/os zbierana w autokarze w drodze do Francji a oddawana w całości w ostatnim dniu pobytu, w przypadku, jeżeli nie zostały wyrządzone żadne szkody.
 
TRANSPORT:

Wyjazdy organizujemy z:

Bydgoszcz (+80 PLN); Gdańsk (+100 PLN); Katowice (+80 PLN); Konin (+80 PLN); Koszalin (+80 PLN); Kraków (+100 PLN); Leszno (+60 PLN); Łódź (+100 PLN); Opole (+60 PLN); Poznań (+60 PLN); Słupsk (+100 PLN); Szczecin (bez dopłaty); Toruń (+80 PLN); Warszawa (+120 PLN); Wrocław (bez dopłaty).

Kwota w nawiasie oznacza dopłatę w PLN za wyjazd z danej miejscowości - przejazd w obie strony.

Dojazd we własnym zakresie - rabat 200 PLN.

W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu +48.602434837, pod którym uzyskać można bieżące informacje o przebiegu jazdy, ewentualnych opóźnieniach.
 
UWAGI:

Oferta kalkulowana wg kursu 1,00 EUR = 4,30 PLN.
 
Na imprezie obowiązują dokumenty:

- Paszport lub dowód osobisty (nowy, może być tymczasowy)
- Legitymacja szkolna lub studencka
- Krata kwalifikacyjna (kolonijna) uczestników kolonii i obozów - obowiązkowa. Uczestnik powinien mieć ją wypełnioną przez rodziców ze sobą na zbiórce. Brak karty może spowodować niedopuszczenie uczestnika do ucziału w imprezie!
- Wniosek do NFZ o wydanie bezpłatnej, europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego

 
Zalecamy też zapoznać się z poniższymi informacjami praktycznymi:
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Zalecane kieszonkowe ok. 70 EUR (na wycieczki i napoje). Należy zabrać nakrycia głowy, krem do opalania z filtrem UV. W czasie podróży do/z Hiszpanii będzie organizowany postój na lunch – zalecamy na ten cel przeznaczyć po 15 EUR.
 
O FRANCJI
goegrafia

Francja jest największym krajem Europy Zachodniej. Graniczy z Andorą, Belgią, Hiszpanią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami i księstwem Monako. Francja ma kształt sześciokąta, dlatego Francuzi często nazywaja swój kraj "l'exagone". Kraj otaczają trzy morza: Śródziemne, Północne, Liguryjskie, a także Ocean Atlantycki. Oznacza to, że jako jedyny europejski kraj geograficznie należy do północy i południa.

 
Waluta: EUR

 
Kuchnia francuska:

Każdy region cechuje specyficzna kuchnia, co związane jest z występującym klimatem. Jednocześnie wszyscy Francuzi wykazują zamiłowanie do wina i serów. Francja słynie z produkcji serów na cały świat, wytwarza się ich tutaj blisko 340 gatunków. Prawie każdy region ma również swój gatunek wina (jest ich około 547). Znane francuskie regiony uprawy winorośli to Alzacja, Bordeaux, Burgundia, Dolina Loary, Dolina Rodanu, Langwedocja, Prowansja, Roussillon, Szampania. Wspólne posiłki w kuchni francuskiej są prawie rytuałem. Dobry francuski posiłek powinien zakończyć się kawałkiem sera i lampką wina. Podaje się wino białe, czerwone lub różowe w zależności od spożywanego posiłku. Z serów najbardziej znane gatunki to brie, camembert, cantal, roquefort. Francuzi znani są również jako amatorzy żabich udek i ślimaków.

 
Ważne numery telefonów:

Policja: 17; Straż pożarna: 18; Pogotowie: 15; Europejski tel. ratunkowy: 112
Dzwoniąc z Polski do Francji wybieramy numer międzynarodowy 0033 + numer kierunkowy miasta + numer abonenta. We Francji najlepiej używać kart telefonicznych tzw. telecarte - małe (50 impulsów) za ok. 8 EUR oraz duże (120 impulsów) za ok. 15,5 EUR.

 
Znaczki pocztowe

timbres można kupić na poczcie oraz w kioskach, kosztują ok. 0,56 EUR.
 

Napięcie elektryczne: 220V
 

Zdrowie:

Pomoc można uzyskać w szpitalu, centrum zdrowia lub przychodni. Wizyty domowe i w święta są droższe. Obywatelom Polski przysługuje zwrot kosztów leczenia, jeśli posiadają formularz E111, który można odebrać z regionalnego oddziału NFZ. Wcześniejsze szczepienia nie są wymagane, można ewentualnie zaszczepić się przeciwko tężcowi. Apteki we Francji otwarte są w godzinach od 9 do 19-20, prowadzą również dyżury nocne oraz w niedziele i święta.

 
Przepisy celne:

Razem z wejściem Polski do Unii Europejskiej zniknęły granice celne, a turyści podróżujący między Polską a Francją nie podlegają żadnym ograniczeniom, jeśli chodzi o zakupione towary, o ile przeznaczone są do użytku osobistego. Przewożone towary uznaje się za do użytku osobistego, jeżeli nie przekraczają ilości: 800 papierosów, 1 kg tytoniu, 10 litrów spirytusu, 110 litrów piwa, 20 litrów wina z większą zawartością alkoholu, 90 litrów wina, w tym 60 litrów wina musującego, 110 litrów piwa.
 
CENA OBEJMUJE:

transport autokarem (barek, video, klimatyzacja, toaleta); zakwaterowanie – 9 noclegów; wyżywienie; bogaty program pobytu (m.in. wycieczka do Bayonne, opiekę kadry, ubezpieczenie Signal Iduna Travel (NW - 7000 PLN, KL - 10000 EUR, bagaż - 500 PLN), podatek VAT.
 

ATLANTYCKIE WAKACJE

symbol

termin:

cena PLN od:

9DAD01

22.06-03.07.2009

2590.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD02

01.07-12.07.2009

2590.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD03

10.07-21.07.2009

2590.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD04

19.07-30.07.2009

2590.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD05

28.07-08.08.2009

2590.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD06

06.08-17.08.2009

2590.00 | Sprzedaż zakończona

         

SURF CAMP

symbol

termin:

cena PLN od:

9DAD01

22.06-03.07.2009

3590.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD02

01.07-12.07.2009

3590.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD03

10.07-21.07.2009

3590.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD04

19.07-30.07.2009

3590.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD05

28.07-08.08.2009

3590.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD06

06.08-17.08.2009

3590.00 | Sprzedaż zakończona

 

FRANCUSKI - KROK 1

symbol

termin:

cena PLN od:

9DAD01

22.06-03.07.2009

2790.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD02

01.07-12.07.2009

2790.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD03

10.07-21.07.2009

2790.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD04

19.07-30.07.2009

2790.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD05

28.07-08.08.2009

2790.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD06

06.08-17.08.2009

2790.00 | Sprzedaż zakończona

 

FRANCUSKI - KROK 2

symbol

termin:

cena PLN od:

9DAD01

22.06-03.07.2009

2790.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD02

01.07-12.07.2009

2790.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD03

10.07-21.07.2009

2790.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD04

19.07-30.07.2009

2790.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD05

28.07-08.08.2009

2790.00 | Sprzedaż zakończona

9DAD06

06.08-17.08.2009

2790.00 | Sprzedaż zakończona

      

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2009 All Rights Reserved