Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - WISŁA

               

               

OBÓZ MAŁEGO AGENTA
Survival, ślady, szyfry...

Willa SOWINA

Polska, Ludwikowice

wiek uczestników: 7-13 lat


OBÓZ MAŁEGO AGENTA
Survival, ślady, szyfry...

Willa SOWINA
Polska › Sudety › Ludwikowice Kłodzkie
Wiek: od 7 do 13 lat

Obóz Małego Agenta

 
To a great mind, nothing is little"

Sherlock Holmes

Tajna Misja Specjalna numer IV/09. Dla wszystkich miłośników Jamesa Bonda - kolejna zagadka do rozwiązania. Obóz, na którym Mali Agenci Specjalni zdobędą wiedzę z zakresu: szyfrologii, tropienia śladów, czarnej taktyki, zielonej taktyki, umiejętności kamuflażu, krótkofalarstwa. A oprócz tego, czekać na nich będę zajęcia z podsłuchami i mikrokamerami, szukaniem śladów - dawno zatartych przez czas i wiele innych ciekawych zajęć. Wszystko to zostanie umiejętnie wplecione w fabułę detektywistyczną.

Program:

Misja rozpoczęta. Kolejna tajemnica do odkrycia. Odwaga, spryt, ciekawość, znaki, wskazówki, zagadki, przeszkody. Sekret. dawny, trudny, nieodkryty... Odważne posunięcia i rozwiązania... to jedyny sposób dojścia do celu. Czy warto szukać? Czy warto walczyć? Czy warto myśleć? WARTO! Kto? Co? Jak? Kiedy? Po co? Pytań jest mnóstwo! Odpowiedzi żadnych. Do dzieła Mali Agenci!
Czekają na Was:

..::Ciekawostki detektywistyczne::..
mali Poszukiwacze przygód usłyszą ciekawe informacje o pracy służb wywiadowczych. Będą mogli dowiedzieć się, jak działa podsłuch. Reszta jest tajemnicą – zresztą tak, jak wszystko w pracy Małego Agenta.

..::Krótkofalówki::..
Mali Agenci podczas wykonywania misji specjalnych muszą komunikować się ze sobą w sposób niezawodny i skryty - to zapewnią krótkofalówki, które każdy naśladownik Jamesa Bonda musi nauczyć się obsługiwać. Przełączanie kanałów, instalacja anteny, squelch, alfabet Morse'a - to wszystko przestanie być tajemnicą!

..::Podsłuchy i mikrokamery::..
to kolejne narzędzia z wyższej technicznie półki, które pozwolą na pozostanie w cieniu podczas akcji. Jak sprytnie je umieścić, by pozostały niedostrzeżone? Jak wyciągać wnioski i łączyć szczegóły w całość? Oto kolejne pytania, na które na pewno znajdą się odpowiedzi.

..::Survival::..
będzie okazją do poznania tajników przetrwania – w trudnych warunkach może znaleźć się każdy Mały Detektyw, nie może się wtedy poddać! Na zajęciach Mali Agenci nauczą się: rozpalania ognisk, budowy szałasu, zabezpieczania żywności, przygotowywania pożywienia z darów natury. Wszystko to w ramach praktycznych ćwiczeń doskonalących.

..::Terenoznawstwo::..
to sztuka orientacji w terenie, odczytywania i sporządzania map, posługiwania się kompasem, wyznaczania stron świata, rysowania znaków topograficznych itp. Umiejętność odnalezienia się w nieznanym miejscu to oszczędność czasu oraz wiedza niezbędna dla Agentów chcących rozwiązać najtrudniejsze zagadki. Niezbędna będzie także nauka odszyfrowywania starych map.

..::Tropienie śladów::..
każda znaleziona wskazówka, trop, ślad to zwiększenie prawdopodobieństwa na rozwiązanie zagadki. Mali Agenci będą poznawać tajniki tropienia śladów wybierając się na leśne ścieżki, łąki i pola. Dowiedzą się, jak zabezpieczać ślady, jak odpowiednio je interpretować i rozszyfrowywać. Korzystać będą przy tym, także z wykrywaczy metalu!

..::Szyfry::..
nauka szyfrowania i odszyfrowywania, poznawanie tajemnego sposobu porozumiewania się małych Agentów. Kto wie, kiedy trzeba będzie odczytać wiadomość lub sekretnie przekazać ją innemu Agentowi? Zwłaszcza, gdy dookoła pełno niepowołanych osób, które nie mogą poznać Tajemnicy.

..::Zielona taktyka::..
to umiejętności niezbędne do działania w przygodnym terenie. Jak przeniknąć przez teren wroga niezauważonym? Jak odpowiednio się zamaskować? Jak obronić podczas ataku? Mały Detektyw koniecznie powinien nauczyć się takich zagadnień.

..::Czarna taktyka::..
planowanie operacji, podejścia pod budynki, poruszanie się po korytarzach... tak, by nikt nie został zauważony. Wydaje się to być wiedzą niezbędną w pracy detektywa. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie trzeba zdobyć niezbędne informacje do rozszyfrowania zagadki wchodząc do budynku, w którym mogą znajdować się niepowołane osoby.

..::Meteorologia i mapa nieba::..
sekrety przewidywania pogody mogą zawsze przydać się w łączeniu ze sobą poszlak i faktów! Mali Agenci dowiedzą się, co oznacza mech rosnący na drzewie, skąd się bierze rosa i co kryje w sobie nocne niebo. Nauczą się odczytywać te i inne znaki oraz przepowiadać pogodę.

..::Gra strategiczna::..
Mali Agenci będą musieli przejść swoisty egzamin swoich umiejętności próbując odkryć tajemnicę Srebrnogórskiej Twierdzy.

Cóż więcej:


..::Wycieczki::..
Podziemny kompleks Rzeczka (pozostałość po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II Wojny Światowej przez III Rzeszę), Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim z zagadkowym muzeum oblężnictwa i zaskakującą wieżą widokową.

..::Zajęcia linowe::..
to wiele przeszkód takich jak: mosty, zjazdy, drabinka alpinistyczna. Kto wie, czy Agentom kiedyś nie przydadzą się umiejętności w ich pokonaniu?

..::Zajęcia łucznicze::..
Mały Agent będzie mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku do tarczy. Może to będzie kolejna podpowiedź do rozwiązania zagadki?

..::Zajęcia z pierwszej pomocy::..
to krótki kurs postępowania w czasie wypadków. Teraz każdy będzie wiedział, co zrobić w przypadku krwotoku, złamanej ręki czy omdlenia.

Poszczególne opłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób. Opłatę za dodatkowe atrakcje można uiścić przed i w trakcje trwania obozu.

 
Terminy i ceny

28.06-09.07.2010 - 1699 PLN
11.07-22.07.2010 - 1699 PLN
24.07-04.08.2010 - 1699 PLN
06.08-17.08.2010 - 1699 PLN
19.08-30.08.2010 - 1699 PLN

Terminy obejmują pobyt na miejscu.

 
Zniżki i dopłaty

Płytka ze zdjęciami z obozu : Dopłata 29,9 PLN
Pakiet Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 75 PLN
Pakiet SUPER Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 150 PLN
 

Zakwaterowanie
Willa SOWINA - obiekt położony w samym sercu pięknych i mało znanych Gór Sowich. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w klimatycznych pokojach (4 – 10 osobowych) z łazienkami. W odległości 100 metrów znajduje się strzeżone kąpielisko i mini zoo. Do dyspozycji Uczestników bogata infrastruktura ośrodka - boiska sportowe, sala konferencyjna.

 
Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja), od obiadu pierwszego dnia do obiadu dnia ostatniego przygotowywane w ośrodku. Suchy prowiant na drogę powrotną.


Dojazd - Autokar

Godziny wyjazdów i powrotów do potwierdzenia na kilka dni przed rozpoczęciem turnusu. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany środka transportu.
 

Miejscowość

Godzina odjazdu

Miejsce zbiórki

Godzina powrotu

Cena

Białystok

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Bydgoszcz

07:00

ul. Toruńska, parking przy Hali Sportowej Łuczniczka

ok. 20:30

Dopłata 138 PLN

Częstochowa

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Gdańsk

04:15

Dworzec Główny PKP, parking obok poczty

ok. 23:15

Dopłata 158 PLN

Gorzów Wielkopolski

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Grudziądz

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Katowice

09:00

Dworzec PKS ul. P. Skargi (obok Supersamu)

ok. 19:30

Dopłata 148 PLN

Kielce

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Koszalin

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Kraków

07:30

ul. Kałuży, zatoczka-między Stadionem Cracovia a Hotelem Orbis

ok. 21:00

Dopłata 148 PLN

Leszno

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Lublin

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Łódź

08:00

Plac Zwycięstwa, Al. Piłsudkiego

ok. 20:00

Dopłata 138 PLN

Olsztyn

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Opole

10:30

parking przy skrzyż. ul. 1 Maja i Duboisa za sklepem Biedronka

ok. 17:30

Dopłata 118 PLN

Poznań

10:00

dworzec Główny PKP, ul. Dworcowa tzw. Dworzec Letni

ok. 18:00

Dopłata 138 PLN

Rzeszów

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Słupsk

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Szczecin

07:00

Parking przy zamku, ul. Korsaży, przy Maszcie

ok. 21:00

Dopłata 158 PLN

Toruń

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Warszawa

05:00

PKiN, parking przy Pałacu Młodzieży (ul. Świętokrzyska)

ok. 23:00

Dopłata 158 PLN

Włocławek

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Wrocław

12:00

Parking przy skrzyż. ul. Ślężnej i Kamiennej (Wzg. Andersa)

ok. 16:00

Dopłata 138 PLN

Zielona Góra

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

 
Wycieczki fakultatywne
Przygodowy Pakiet Obozowy | Dopłata 100 PLN

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:
- latarka ręczna z kompletem baterii,
- kompas płytkowy z niezbędnym sznureczkiem do zawieszenia na ręku,
- 2 szt. światła awaryjnego tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin,
- specjalny ogrzewacz, który w razie potrzeby staje się ciepły i ogrzewa zimne dłonie, a gdy już się ostudzi, można go z powrotem “naładować”, wrzucając na chwilę do gotującej się wody.


Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.

 
Wycieczka do Wrocławia z wizytą w ZOO | Dopłata 120 PLN

Jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Naszym najmłodszym Uczestnikom proponujemy wyjątkową wycieczkę z odrobiną historii i możliwością spotkania fascynujących zwierząt. Zaczniemy od cudownej starówki, gdzie przewodnik opowie nam o najstarszych mieszkańcach i zabytkach tego pięknego miasta, a w wolnej chwili wspólnie poszukamy Krasnoludków, które lubią się chować w dziwnych, tajemniczych zakamarkach. Następnie udamy się w magiczną podróż zabytkowym tramwajem, który zabierze nas do wrocławskiego ZOO, gdzie zobaczymy lwy, małpy, słonie i wiele innych dzikich zwierząt.

 
Certyfikowany kurs pierwszej pomocy | Dopłata 160 PLN

Uczestnicy nauczą się jak należy postępować i jak udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków. Są to umiejętności mogące okazać się niezbędne w najmniej spodziewanym momencie i niejednokrotnie ratujące komuś życie. Po szkoleniu z pierwszej pomocy możemy być pewni, że w sytuacji zagrożenia zdrowia będziemy potrafili zadziałać prawidłowo. Po takich zajęciach Uczestnicy powinni potrafić: wykonać zabieg reanimacyjny, zatamować krwotok, opatrzyć ranę, wykonać unieruchomienie kości itp. Kurs prowadzony jest przez Ratowników Medycznych, zakończony egzaminem. Udział w kursie potwierdzony jest certyfikatem.

 
Rajd samochodami terenowymi | Dopłata 120 PLN

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.


Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, dostęp do bogatego zaplecza programowego, opiekę kadry instruktorów, opiekę lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000zł), VAT.


Cena nie zawiera

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.


Co zabrać

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, zeszyt do robienia notatek, przybory do pisania, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).

                     

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved