Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - WISŁA

               

               

OBÓZ MŁODEGO INDIANY JONESA
Archeologia, Survival, Zamki . . .

Willa SOWINA

Polska, Ludwikowice

wiek uczestników: 7-13 lat


OBÓZ MŁODEGO INDIANY JONESA
Archeologia, Survival, Zamki . . .

Willa SOWINA
Polska › Sudety › Ludwikowice Kłodzkie
Wiek: od 7 do 13 lat

Obóz Młodego Indiany Jonesa

Rok 1934. W niespokojnych czasach na świecie, przed II wojną światową, w niewiadomych okolicznościach ginie magiczny, kryształowy amulet o nieziemskich mocach, który potrafi odczytywać emocje i uczucia ludzi. Ten kto go odnajdzie będzie miał moc i wielką władzę, będzie rządził całym wszechświatem. Gdy znajdzie się w rękach dobrego człowieka może uczynić wiele szlachetnych rzeczy… ale gdy znajdzie się w rękach kogoś złego…aż strach pomyśleć co się będzie działo. Drodzy odważni Poszukiwacze Przygód – wysyłam do Was pilny telegram. Mamy misję do spełnienia. Potrzebuję Waszej pomocy aby odnaleźć talizman i uratować świat przed złymi mocami. Czekajcie na kolejne wskazówki…

Program:


..::Artefakty::..
zanim wyruszymy w podróż konieczne będzie własnoręczne przygotowanie przedmiotów, które uchronią nas przed niebezpieczeństwami. Stworzymy własne talizmany, które pomogą nam w poszukiwaniach tego najważniejszego – Kryształowego Amuletu.

..::Archeologia::..
te zajęcia przydadzą się każdemu wytrawnemu Podróżnikowi. Wspólnie poszukamy pradawnych śladów naszych przodków. Zaopatrzeni w specjalne narzędzia stworzymy własne tajemnicze wykopaliska. Wszystko co znajdziemy zostanie dokładnie przeanalizowane. Może natkniemy się na jakąś wskazówkę, która pomoże nam osiągnąć cel naszej wyprawy. A może pojawią się nowe zagadki do rozwiązania?

..::Survival::..
bez umiejętności przetrwania w terenie, szybkiego rozpalania ogniska, budowania szałasu czy wiedzy w jaki sposób zdobyć wodę pitną nie ma co wyruszać w nieznane. Nauczymy się podstaw survivalu aby łatwiej było nam poradzić sobie w trudnych warunkach.

..::Zajęcia linowe::..
Indiana Jones to odważny Podróżnik. Nie straszne mu mosty linowe, drabinka alpinistyczna czy zjazdy na linie. Będziemy musieli przełamać swoje lęki i sprostać wyzwaniu. Kto wie na jakie przeszkody natkniemy się podczas tej wielkiej wyprawy. Warto być przygotowanym na wszystko. Wszystkie zajęcia linowe prowadzone są przez uprawnionych instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

..::Sztolnie::..
jakie było prawdziwe przeznaczenie sztolni w miejscowości Rzeczka? Dlaczego prace nigdy nie zostały ukończone? Dokąd prowadziła część zawalonych tuneli? Jaką tajemnicę przed światem starali się ukryć Niemcy? Czyżby tu został ukryty skarb, którego szukamy? Koniecznie trzeba to sprawdzić…

..::Zamki::..
ogromne i potężne mury Zamku Grodno, wysokie wieże, tajemnicze korytarze, zagadkowe zaułki.. może tu kryje się jakaś ważna wskazówka?

..::Szyfry i tajne pismo::..
podczas wyprawy na pewno natkniemy się na tajemnicze informacje zapisane w obcym dla nas języku. Hieroglify, pismo Majów czy rysunki naskalne nie będą miały przed nami tajemnic. Nauczymy się również różnych systemów kodu, aby bez problemu wymieniać się między sobą zaszyfrowanymi wiadomościami tak, by nie wpadły w niepowołane ręce.

..::Szczęśliwy traf::..
celne oko to podstawa. Nauczymy się strzelać z łuków sportowych do tarcz.

..::Tajemnicze Plany::..
czytanie mapy i posługiwanie się kompasem to podstawowe umiejętności każdego Podróżnika na miarę Indiany Jonesa. Tworząc własne mapy, rozumiejąc co oznaczają znaki topograficzne, oceniając odległości w terenie staniemy się prawdziwymi orientalistami.

..::Dziennik podróży::..
nasz osobisty pamiętnik. Będziemy w nim zapisywać nasze wszystkie przemyślenia i obserwacje, aby nic ważnego nam nie umknęło. Opatrzymy go wizerunkiem ptaka Ibisa, który symbolizuje egipskiego Boga Thota – Boga księżyca i patrona mądrości. Z taką pomocą na pewno będzie nam łatwiej odkryć nurtującą nas tajemnicę.

..::Meteorologia i Mapa Nieba::..
żeby bezpiecznie podróżować musimy wiedzieć co oznacza wiatr zachodni lub wschodni, latające jaskółki i gdzie wskazują nam drogę gwiazdy.

..::Jak pomóc?::..
do każdej wyprawy należy się odpowiednio przygotować i w razie czego wiedzieć jak postępować w sytuacji wypadku. Dowiemy się co powinno znaleźć się w podręcznej apteczce, jak zabandażować rękę i gdzie zadzwonić w razie niebezpieczeństwa.

..::Ekipa Podróżników::..
Indiana Jones jeździł na swoje wyprawy z grupą przyjaciół i dobrze wie co to znaczy zgrana drużyna i oddany kumpel. Pobawimy się w wiele ciekawych zabaw, które pomogą nam zbudować zespół, nauczymy się działać w grupie i jak dogadać się z kolegą. Dzięki tym zajęciom stworzymy ekipę przyjaciół z prawdziwego zdarzenia, która bez problemu poradzi sobie w tajemniczej wyprawie po Kryształowy Amulet.

 
Terminy i ceny

28.06-09.07.2010 - 1699 PLN
11.07-22.07.2010 - 1699 PLN
24.07-04.08.2010 - 1699 PLN
06.08-17.08.2010 - 1699 PLN
19.08-30.08.2010 - 1699 PLN

Terminy obejmują pobyt na miejscu.

 
Zniżki i dopłaty

Płytka ze zdjęciami z obozu : Dopłata 29,9 PLN
Pakiet Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 75 PLN
Pakiet SUPER Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 150 PLN
 

Zakwaterowanie
Willa SOWINA - obiekt położony w samym sercu pięknych i mało znanych Gór Sowich. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w klimatycznych pokojach (4 – 10 osobowych) z łazienkami. W odległości 100 metrów znajduje się strzeżone kąpielisko i mini zoo. Do dyspozycji Uczestników bogata infrastruktura ośrodka - boiska sportowe, sala konferencyjna.

 
Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja), od obiadu pierwszego dnia do obiadu dnia ostatniego przygotowywane w ośrodku. Suchy prowiant na drogę powrotną.


Dojazd - Autokar

Godziny wyjazdów i powrotów do potwierdzenia na kilka dni przed rozpoczęciem turnusu. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany środka transportu.
 

Miejscowość

Godzina odjazdu

Miejsce zbiórki

Godzina powrotu

Cena

Białystok

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Bydgoszcz

07:00

ul. Toruńska, parking przy Hali Sportowej Łuczniczka

ok. 20:30

Dopłata 138 PLN

Częstochowa

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Gdańsk

04:15

Dworzec Główny PKP, parking obok poczty

ok. 23:15

Dopłata 158 PLN

Gorzów Wielkopolski

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Grudziądz

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Katowice

09:00

Dworzec PKS ul. P. Skargi (obok Supersamu)

ok. 19:30

Dopłata 148 PLN

Kielce

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Koszalin

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Kraków

07:30

ul. Kałuży, zatoczka-między Stadionem Cracovia a Hotelem Orbis

ok. 21:00

Dopłata 148 PLN

Leszno

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Lublin

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Łódź

08:00

Plac Zwycięstwa, Al. Piłsudkiego

ok. 20:00

Dopłata 138 PLN

Olsztyn

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Opole

10:30

parking przy skrzyż. ul. 1 Maja i Duboisa za sklepem Biedronka

ok. 17:30

Dopłata 118 PLN

Poznań

10:00

dworzec Główny PKP, ul. Dworcowa tzw. Dworzec Letni

ok. 18:00

Dopłata 138 PLN

Rzeszów

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Słupsk

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Szczecin

07:00

Parking przy zamku, ul. Korsaży, przy Maszcie

ok. 21:00

Dopłata 158 PLN

Toruń

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Warszawa

05:00

PKiN, parking przy Pałacu Młodzieży (ul. Świętokrzyska)

ok. 23:00

Dopłata 158 PLN

Włocławek

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Wrocław

12:00

Parking przy skrzyż. ul. Ślężnej i Kamiennej (Wzg. Andersa)

ok. 16:00

Dopłata 138 PLN

Zielona Góra

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

 
Wycieczki fakultatywne
Przygodowy Pakiet Obozowy | Dopłata 100 PLN

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:
- latarka ręczna z kompletem baterii,
- kompas płytkowy z niezbędnym sznureczkiem do zawieszenia na ręku,
- 2 szt. światła awaryjnego tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin,
- specjalny ogrzewacz, który w razie potrzeby staje się ciepły i ogrzewa zimne dłonie, a gdy już się ostudzi, można go z powrotem “naładować”, wrzucając na chwilę do gotującej się wody.


Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.

 
Wycieczka do Wrocławia z wizytą w ZOO | Dopłata 120 PLN

Jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Naszym najmłodszym Uczestnikom proponujemy wyjątkową wycieczkę z odrobiną historii i możliwością spotkania fascynujących zwierząt. Zaczniemy od cudownej starówki, gdzie przewodnik opowie nam o najstarszych mieszkańcach i zabytkach tego pięknego miasta, a w wolnej chwili wspólnie poszukamy Krasnoludków, które lubią się chować w dziwnych, tajemniczych zakamarkach. Następnie udamy się w magiczną podróż zabytkowym tramwajem, który zabierze nas do wrocławskiego ZOO, gdzie zobaczymy lwy, małpy, słonie i wiele innych dzikich zwierząt.

 
Certyfikowany kurs pierwszej pomocy | Dopłata 160 PLN

Uczestnicy nauczą się jak należy postępować i jak udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków. Są to umiejętności mogące okazać się niezbędne w najmniej spodziewanym momencie i niejednokrotnie ratujące komuś życie. Po szkoleniu z pierwszej pomocy możemy być pewni, że w sytuacji zagrożenia zdrowia będziemy potrafili zadziałać prawidłowo. Po takich zajęciach Uczestnicy powinni potrafić: wykonać zabieg reanimacyjny, zatamować krwotok, opatrzyć ranę, wykonać unieruchomienie kości itp. Kurs prowadzony jest przez Ratowników Medycznych, zakończony egzaminem. Udział w kursie potwierdzony jest certyfikatem.

 
Rajd samochodami terenowymi | Dopłata 120 PLN

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.


Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, dostęp do bogatego zaplecza programowego, opiekę kadry instruktorów, opiekę lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000zł), VAT.


Cena nie zawiera

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.


Co zabrać

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, zeszyt do robienia notatek, przybory do pisania, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).

                     

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved