Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - WISŁA

               

               

PRZYGODA DLA NAJMŁODSZYCH

Willa SOWINA

Polska, Ludwikowice

wiek uczestników: 7-13 lat


PRZYGODA DLA NAJMŁODSZYCH
w Górach Sowich

Willa SOWINA
Polska › Sudety › Ludwikowice Kłodzkie
Wiek: od 7 do 13 lat

Przygoda dla Najmłodszych w Górach Sowich

Program:


..::Orienteering::..
Jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? Nie zawsze jest to proste. A jednak! Wystarczy tylko posiąść umiejętność posługiwania się mapą i kompasem, nauczyć się znaków topograficznych, rysować mapy, oceniać odległości w terenie. Gdy Dzieci nabiorą wprawy czekać na nich będą dzienne i nocne zawody na orientację.

..::Zajęcia linowe::..
Obozowicze będą pokonywać mosty linowe nad przepaściami, zjeżdżać ze skał, spróbują wychodzenia po drabince alpinistycznej oraz wspinaczki w kominie. Posłuchają opowieści instruktorów o zasadach postępowania w górach, nauczą się podstawowych węzłów. Wszystkie zajęcia linowe prowadzone są przez instruktorów z uprawnieniami a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

..::Paintball::..
to niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Dzieci podczas zajęć wyposażone będą w specjalne ubranie i maski ochronne oraz markery, kulki z farbą (100 sztuk na osobę). Ze względu na bezpieczeństwo naszych najmłodszych, Dzieci wezmą udział TYLKO w zajęciach na strzelnicy, próbując trafiać do tarczy oraz do ruchomych celów.

..::Zamek Grodno::..
Uczestnicy wybiorą się do jednego z najbardziej malowniczo położonych zamków na Śląsku w Zagórzu Śląskim. Kryje się tam zagadkowe muzeum oblężnictwa i zaskakująca wieża widokowa.

..::Sztolnie::..
podziemny kompleks Rzeczka otworzy przed Uczestnikami swoje podwoje. To pozostałość po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II Wojny Światowej przez III Rzeszę.

..::Elementy survivalu::..
Jak poradzić sobie w trudnych warunkach? Jak zbudować szałas i rozpalić ognisko bez pomocy zapałek? Tego i o wiele więcej Uczestnicy dowiedzą się na zajęciach z podstaw surwiwalu.

..::Zawody sportowe::..
w zdrowym ciele – zdrowy duch! Uczestnicy stworzą zespoły i rozegrają emocjonujące zawody sportowe zakończone Galą Medalową.

..::Zajęcia łucznicze::..
Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoje celne oko strzelając z łuku do tarczy.

..::Gry i zabawy terenowe::..
Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w grach i zabawach terenowych wykorzystując umiejętności, których nauczą się w trakcie obozu.

..::Budowa tratw::..
aby przeprawić się przez wodę trzeba najpierw zbudować tratwę. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Do dyspozycji Dzieci mają jedynie kilka napompowanych dętek, deseczki i parę metrów sznurka. Ważna jest współpraca i pomysłowość całej grupy. Opiekę podczas zajęć wodnych sprawują ratownicy WOPR.

..::Zajęcia z pierwszej pomocy::..
Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie im jak zatamować krwotok, zabandażować rękę, oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

..::Zajęcia twórcze::..
wszystkie nasze obozy wzbogacone są o szereg zajęć artystycznych pozwalających rozwijać wyobraźnię. Nie lada wyczynem będzie np. "namalowanie" żywego obrazu z własnych ciał czy stworzenie własnego portretu.

..::Zajęcia integracyjne::..
specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla dzieci. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają, zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

Oprócz wspomnianych już atrakcji na Uczestników czekać będą także wycieczki nad strzeżone kąpielisko, wizyta w mini zoo, dyskoteki, gry i zabawy.

Poszczególne opłaty za opcje dodatkowe realizowane będą przy grupie min. 20 osób.

 
Opłatę za dodatkowe atrakcje można uiścić przed i w trakcje trwania obozu. 

 
Terminy i ceny

28.06-09.07.2010 - 1699 PLN
11.07-22.07.2010 - 1699 PLN
24.07-04.08.2010 - 1699 PLN
06.08-17.08.2010 - 1699 PLN
19.08-30.08.2010 - 1699 PLN

Terminy obejmują pobyt na miejscu.

 
Zniżki i dopłaty

Płytka ze zdjęciami z obozu : Dopłata 29,9 PLN
Pakiet Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 75 PLN
Pakiet SUPER Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 150 PLN
 

Zakwaterowanie
Willa SOWINA - obiekt położony w samym sercu pięknych i mało znanych Gór Sowich. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w klimatycznych pokojach (4 – 10 osobowych) z łazienkami. W odległości 100 metrów znajduje się strzeżone kąpielisko i mini zoo. Do dyspozycji Uczestników bogata infrastruktura ośrodka - boiska sportowe, sala konferencyjna.

 
Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja), od obiadu pierwszego dnia do obiadu dnia ostatniego przygotowywane w ośrodku. Suchy prowiant na drogę powrotną.


Dojazd - Autokar

Godziny wyjazdów i powrotów do potwierdzenia na kilka dni przed rozpoczęciem turnusu. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany środka transportu.
 

Miejscowość

Godzina odjazdu

Miejsce zbiórki

Godzina powrotu

Cena

Białystok

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Bydgoszcz

07:00

ul. Toruńska, parking przy Hali Sportowej Łuczniczka

ok. 20:30

Dopłata 138 PLN

Częstochowa

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Gdańsk

04:15

Dworzec Główny PKP, parking obok poczty

ok. 23:15

Dopłata 158 PLN

Gorzów Wielkopolski

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Grudziądz

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Katowice

09:00

Dworzec PKS ul. P. Skargi (obok Supersamu)

ok. 19:30

Dopłata 148 PLN

Kielce

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Koszalin

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Kraków

07:30

ul. Kałuży, zatoczka-między Stadionem Cracovia a Hotelem Orbis

ok. 21:00

Dopłata 148 PLN

Leszno

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Lublin

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Łódź

08:00

Plac Zwycięstwa, Al. Piłsudkiego

ok. 20:00

Dopłata 138 PLN

Olsztyn

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Opole

10:30

parking przy skrzyż. ul. 1 Maja i Duboisa za sklepem Biedronka

ok. 17:30

Dopłata 118 PLN

Poznań

10:00

dworzec Główny PKP, ul. Dworcowa tzw. Dworzec Letni

ok. 18:00

Dopłata 138 PLN

Rzeszów

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Słupsk

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Szczecin

07:00

Parking przy zamku, ul. Korsaży, przy Maszcie

ok. 21:00

Dopłata 158 PLN

Toruń

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Warszawa

05:00

PKiN, parking przy Pałacu Młodzieży (ul. Świętokrzyska)

ok. 23:00

Dopłata 158 PLN

Włocławek

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

Wrocław

12:00

Parking przy skrzyż. ul. Ślężnej i Kamiennej (Wzg. Andersa)

ok. 16:00

Dopłata 138 PLN

Zielona Góra

 

wyjazd negocjowany

ok.

bez dopłaty

 
Wycieczki fakultatywne
Przygodowy Pakiet Obozowy | Dopłata 100 PLN

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:
- latarka ręczna z kompletem baterii,
- kompas płytkowy z niezbędnym sznureczkiem do zawieszenia na ręku,
- 2 szt. światła awaryjnego tzw. "magiczne pałeczki", które po zgięciu świecą przez kilka godzin,
- specjalny ogrzewacz, który w razie potrzeby staje się ciepły i ogrzewa zimne dłonie, a gdy już się ostudzi, można go z powrotem “naładować”, wrzucając na chwilę do gotującej się wody.


Obozowy Pakiet Przygody czekać będzie na Uczestnika na obozie.

 
Wycieczka do Wrocławia z wizytą w ZOO | Dopłata 120 PLN

Jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Naszym najmłodszym Uczestnikom proponujemy wyjątkową wycieczkę z odrobiną historii i możliwością spotkania fascynujących zwierząt. Zaczniemy od cudownej starówki, gdzie przewodnik opowie nam o najstarszych mieszkańcach i zabytkach tego pięknego miasta, a w wolnej chwili wspólnie poszukamy Krasnoludków, które lubią się chować w dziwnych, tajemniczych zakamarkach. Następnie udamy się w magiczną podróż zabytkowym tramwajem, który zabierze nas do wrocławskiego ZOO, gdzie zobaczymy lwy, małpy, słonie i wiele innych dzikich zwierząt.

 
Certyfikowany kurs pierwszej pomocy | Dopłata 160 PLN

Uczestnicy nauczą się jak należy postępować i jak udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków. Są to umiejętności mogące okazać się niezbędne w najmniej spodziewanym momencie i niejednokrotnie ratujące komuś życie. Po szkoleniu z pierwszej pomocy możemy być pewni, że w sytuacji zagrożenia zdrowia będziemy potrafili zadziałać prawidłowo. Po takich zajęciach Uczestnicy powinni potrafić: wykonać zabieg reanimacyjny, zatamować krwotok, opatrzyć ranę, wykonać unieruchomienie kości itp. Kurs prowadzony jest przez Ratowników Medycznych, zakończony egzaminem. Udział w kursie potwierdzony jest certyfikatem.

 
Rajd samochodami terenowymi | Dopłata 120 PLN

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.


Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, dostęp do bogatego zaplecza programowego, opiekę kadry instruktorów, opiekę lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000zł), VAT.


Cena nie zawiera

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.


Co zabrać

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, zeszyt do robienia notatek, przybory do pisania, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).

                     

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved