Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - RYN

               

                    

 

   

 

   

 

   

 

   

 

PIRACI Z KARAIBÓW NA WYSPIE SKARBÓW

Obóz Przygody i Eksploracji

domki / pawilon

Polska, Ryn

wiek uczestników: 7-13 lat


Piraci z Karaibów na Wyspie Skarbów - Obóz Przygody i Eksploracji
przygoda - wyprawy - tratwy - żagle - kajaki - pontony

wiek: 7 – 13 lat

Mazury - Ryn

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Płynęliśmy powoli, stale porównując brzegi z mapą, którą odnaleźliśmy na bezludnej wyspie. Tylko szum wody, roztrącanej dziobem i krzyki ptaków przerywały ciszę panującą w Tajemniczej Zatoce. Zwinęliśmy żagle i po chwili wylądowaliśmy na brzegu. Gdzieś w pobliżu znajdowało się narysowane na mapie źródło z bardzo czystą wodą. Chyba byliśmy o krok od rozwiązania zagadki! Dalsze ślady prowadziły na drugą stronę Zatoki. Aby się tam przedostać, trzeba było zbudować tratwy. Mniej odważni wsiadali do pontonów.

Mazury to kraina tysiąca jezior, obszar wprost wymarzony dla Piratów! Mało kto wie, że na wyspie Czarci Ostrów na jeziorze Śniardwy znajdują się ruiny starego fortu postawionego do obrony przed nimi! W trakcie obozu poznamy życie i zwyczaje piratów, będziemy poszukiwać ukrytego skarbu i przeżywać wspaniałe przygody. Dużo czasu spędzimy na wodzie i nad wodą. Będziemy pływać pontonami, budować tratwy, aby móc się przeprawić, popłyniemy kajakiem i łodzią żaglową. W trakcie obozowych wypraw poznamy okoliczne jeziora, wylądujemy na bezludnej wyspie, poznamy Tajemniczą Zatokę. Podobnie jak Jack Sparrow będziemy musieli nauczyć się radzić sobie w trudnych sytuacjach, wychodzić z sytuacji bez wyjścia. Dowiemy się jak radzić sobie w wodzie i nad wodą. Na obóz zapraszamy osoby które lubią przygody, chcą być ciągle w ruchu, eksplorować, podróżować, poznawać. Odkrywać tajemnice i rozwiązywać zagadki! W odróżnieniu od obozu „Szlakiem Pana Samochodzika” będziemy więcej czasu spędzać na wodzie i nad wodą.
Obóz zlokalizowany jest w ośrodku „Ryn” położonym bezpośrednio nad brzegiem jeziora Ryńskiego, na wydzielonym terenie. Spacerem do miasta około 10 minut. Posiłki jemy w stołówce, jest też bar i kawiarnia, w której organizowane są dyskoteki. Strzeżone kąpielisko w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski „Ryn” w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00

..:: CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie. Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy. Ubezpieczenie - NW. Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb. Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek 7-13 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

Wyżej wymienione, wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe i terenowe (polowe), buty sportowe (adidasy, trampki) oraz turystyczne („trapery”), sandały do ochrony stóp w wodzie, strój kąpielowy, dres, polar itp., środki na komary, krem UV, przybory do szycia, latarkę (oraz zapas baterii), kompas, zegarek, zeszyt, ołówek, długopis, gumkę i linijkę, mały plecak na wycieczki terenowe, czapkę z daszkiem, rękawiczki żeglarskie lub skórzane (nie ocieplane - ochrona rąk przed liną). ABC nurkowania.

..:: UWAGI

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: PROGRAM

Poszukiwanie skarbu ukrytego przez Piratów
W krainie tak wielu jezior jest także wiele wysp. Czy to na jednej z nich został ukryty kiedyś piracki skarb? A może znajdziemy go nad brzegiem jednej z tajemniczych zatok w okolicach Rynu? W trakcie całego obozu poszukujemy ukrytego skarbu. Najpierw musimy odnaleźć starą mapę, na której odszyfrować trzeba tajne wskazówki...
 

Wodne Atrakcje
Holowanie za motorówką: na 3-osobowym bananie. Dla odważnych: 1-osobowa oponka lub latające skrzydło. W trakcie holowania inni uczestnicy obozu mogą pływać na tej motorówce.
 

Kajaki, tratwy, pontony
Czasem łatwiej jest dopłynąć niż dojść czy dojechać – szczególnie w Krainie Tysiąca Jezior! Dlatego część naszych wypraw odbędziemy wodą, ucząc się przy okazji bezpiecznego pływania. Zbudujemy także tratwy, którymi przeprawimy się przez wodne przeszkody.
 

Nawigacja
Ta sztuka znana wszystkim piratom pozwoli nam bezpieczne dopłynąć do brzegu według wskazówek na starej mapie.
 

Na pokładzie żaglowca
Wiązanie lin i węzłów, stawianie żagli, zachowanie na pokładzie, sterowanie. Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania, czyli tego wszystkiego, co każdy pirat wiedzieć powinien.
Piraci, Bukanierzy i Korsarze
Czym się różnili? Kim byli, jak żyli, jakie mieli zwyczaje. Statek, pokład i czarne żagle czyli na czym pływali piraci. Budowa żaglowca bez tajemnic. Znaki i sygnały. Co to jest „Jolly Roger”?
Wcielamy się w piratów i korsarzy
Jan Kuna zwany Martenem, Jack Sparrow, Francis Drake i wielu innych...
 

Zajęcia plastyczne
Portrety piratów z załogi Jacka Sparrowa, konkurs na najciekawsze przebranie pirackie, rzeźbę w piasku itp.
 

Sprawdzian korsarza - zawody sportowe
Rywalizacja w wodzie i nad wodą w rozmaitych konkurencjach sportowych.
Chrzest Piracki - każdy uczestnik zostanie poddany rozlicznym próbom, po których nastąpi pasowanie na pirata.
Gry strategiczne i terenowe - Rajd na Bezludną Wyspę, Skarb Tajemniczej Zatoki. Szczegóły to tajemnica, którą poznacie na obozie...
 

Nauka pływania wpław
Warto sprawdzić, czy nie mylimy się myśląc iż doskonale pływamy wpław! Zajęcia pod okiem doświadczonych trenerów pozwolą nam skorygować błędy, nauczyć się prawidłowo wchodzić i skakać do wody.
 

Pierwsza pomoc
Czyli jak się zachować i jak pomóc innym w razie wypadku. Bandażowanie, omdlenia, skaleczenia, krwotoki, oparzenia.
 

Ratownictwo wodne, zasady zachowania w wodzie i nad wodą
Jak udzielić komuś pomocy, by samemu nie być ratowanym? Jak radzić sobie gdy w wodzie złapie skurcz, albo stracimy siły w trakcie płynięcia wpław a do brzegu daleko? Zajęcia pod okiem doświadczonych ratowników WOPR.
 

Podstawy nurkowania ABC
Maska, fajka, płetwy bardzo nam ułatwią poruszanie się w wodzie i pod wodą.
 

Oraz wiele innych, takich jak
rozgrywki sportowe, wodna olimpiada, wieczorne ogniska z nauką śpiewania szant i piosenek żeglarskich, bal przebierańców, randka w ciemno.

Zajęcia odbywają się pod opieką instruktorów posiadających duże doświadczenie i odpowiednie uprawnienia. Podczas zajęć uczestnicy są w razie potrzeby ubrani w kamizelki asekuracyjne i pianki. Program będzie realizowany w zależności od warunków pogodowych oraz możliwości fizycznych uczestników.

..:: DODATKOWE ATRAKCJE
(płatne przy zapisach lub na obozie)
..:: Wycieczki: Mikołajki (+25 zł), Mikołajki i Tropicana – kompleks basenów i zjeżdżalni (+60 zł), Giżycko (+25 zł), Giżycko i Twierdza Boyen (+35 zł), Kadzidłowo – Park Dzikich Zwierząt (+35 zł), Popielno – Stacja Hodowlana Bobrów i Tarpanów (+40 zł), Spytkowo – Wioska Indiańska (+45 zł)
..:: Holowanie na oponce za motorówką (+35 zł), Latające Skrzydło (+45 zł), Banan (+20 zł), Narty wodne (+55 zł), Wakeboard (+55 zł),
..:: Lot na spadochronie za motorówką (+100 zł)
..:: Paintball (+60 zł)
..:: Quady (+60 zł)
..:: Zajęcia linowe (+60 zł)

Pakiet Wodne Atrakcje
(+ 70 zł przy zapisach lub na obozie).
::: Holowanie za motorówką: oponka, banan, latające skrzydło ::: Pływanie motorówką w trakcie holowania.

Dodatkowe Atrakcje – zasady realizacji

1. Realizacja zajęć uzależniona jest od pogody, kondycji i wieku uczestników. Dlatego nie wszystkie elementy programu muszą zostać zrealizowane, o czym decyduje kierownik obozu. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wybranych zajęć bez zmiany programu obozu.
2. Czas zajęć jest ograniczony, o czym decyduje kierownik obozu.
3. Uczestnikom przysługuje jednorazowe skorzystanie z każdego rodzaju zajęć.
 
kod termin cena

SWK 1

02.07-13.07.2010

1549.-

SWK 2

14.07-25.07.2010

1549.-

SWK 3

26.07-06.08.2010

1549.-

SWK 4

07.08-18.08.2010

1549.-

SWK 5

19.08-30.08.2010

1549.-

       

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved