Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - RYN

               

                    

 

   

 

   

 

   

 

   

 

SZLAKIEM PANA SAMOCHODZIKA

obóz przygody i eksploracji na tropie zagadek i tajemnic

domki / pawilon

Polska, Ryn

wiek uczestników: 7-12 lat


Szlakiem Pana Samochodzika - obóz przygody i eksploracji - na tropie zagadek i tajemnic
wiek: 7 – 12 lat
Mazury - Ryn

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Ogromne mury starej twierdzy wznosiły się wysoko. A więc to tutaj musimy odnaleźć mapę, o której opowiadał nam stary mieszkaniec Mazur? Może to w niej znajdziemy ostateczny klucz do wyjaśnienia tajemnicy? Wieczór spędzony na rozwiązywaniu tajemnic starej mapy dał efekty. Ekipy Eksploratorów kierując się odnalezionymi wskazówkami kontynuowały poszukiwania. Wszyscy chcieli dotrzeć pierwsi do znajdującego się w lesie tajemniczego bunkra z czasów wojny. Grupy kontaktowały się ze sobą poprzez krótkofalówki. Najszybszym sposobem pokonania leśnych bezdroży były czterokołowe quady. Po odszukaniu zamaskowanych pojazdów rozpoczęła się jazda pełna emocji. Po dotarciu na miejsce wiedzieliśmy od razu, że potrzebne nam będą wykrywacze metalu...

Podobnie jak Pan Samochodzik podążymy tropem zagadek, tajemnic i przygody. Będziemy poszukiwać ukrytego skarbu. Aby to osiągnąć nauczymy się przygotowywać do wypraw w nieznane. Jak radzić sobie w terenie, biwakować w trudniejszych, nieprzewidzianych sytuacjach, jak stworzyć zgrany zespół. Na obozy zapraszamy wszystkich, którzy lubią odkrywać tajemnice przeszłości, rozwiązywać zagadki, sprawdzić się jako eksploratorzy. To wymarzone wakacje dla tych, którzy chcą być ciągle w ruchu, poszukiwać, poznawać nowe miejsca – do których czasem trzeba będzie przeprawić się na własnoręcznie wykonanych tratwach. Poznamy historię i ciekawostki przyrodnicze regionu w ramach misji i wypraw. Nauczymy się obsługiwać sprzęt niezbędny poszukiwaczom – na przykład wykrywacze metalu. Część zajęć będzie realizowana w nocy. Będziemy pokonywać mosty linowe i spróbujemy wspinaczki. Odkryjemy tajemnice pradawnego plemienia Jaćwingów, których systemem tajemnych znaków i sygnałów będziemy się porozumiewać. Poznamy też bardziej nowoczesne środki łączności – radiotelefony ukf, którymi będziemy posługiwać się w terenie.


W rozwikłaniu tajemnicy pomogą nam stare mapy, będziemy musieli też złamać tajemne szyfry, trzeba będzie posługiwać się kompasem i orientować w terenie. W trakcie obozowych wypraw zbadamy dokładniej tajemnicze bunkry, niezwykłe kwatery wojenne ukryte w gęstych lasach mazurskich, poznamy historię kilku zamków krzyżackich i ich tajemnice, odkrywać będziemy inne niezwykłe miejsca. Zajęcia dostosowane są do możliwości i kondycji uczestników. W czasie zajęć na wodzie wszyscy uczestnicy mają na sobie kamizelki asekuracyjne. W odróżnieniu od obozu „Piraci z Karaibów” będziemy większość czasu spędzać na lądzie.
Obóz zlokalizowany jest w ośrodku „Ryn” położonym bezpośrednio nad brzegiem jeziora Ryńskiego, na wydzielonym terenie. Spacerem do miasta około 10 minut. Posiłki jemy w stołówce, jest też bar i kawiarnia, w której organizowane są dyskoteki. Strzeżone kąpielisko w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski „Ryn” w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00

..:: CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie. W trakcie wypraw (organizowanych zależnie od pogody, kondycji i przygotowania uczestników) nocujemy na jachtach, w namiotach.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. W trakcie wypraw przygotowywane przez uczestników przy udziale i pod nadzorem kadry w warunkach biwakowych. Kadra – wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy. Ubezpieczenie – NW. Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb. Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek 7-12 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

Wyżej wymienione, wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe i terenowe (polowe), buty sportowe (adidasy, trampki) oraz turystyczne („trapery”), sandały do ochrony stóp w wodzie, strój kąpielowy, dres, polar itp., środki na komary, krem UV, przybory do szycia, latarkę (oraz zapas baterii), kompas, zegarek, zeszyt, ołówek, długopis, gumkę i linijkę, mały plecak na wycieczki terenowe, czapkę z daszkiem, rękawiczki żeglarskie lub skórzane (nie ocieplane - ochrona rąk przed liną). Śpiwór.

..:: UWAGI

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: REGIONY WYPRAW

Twierdza Boyen
XIX wieczna twierdza pruska w stolicy Wielkich Jezior Mazurskich - Giżycku. Teren twierdzy to obszar ok. 100 hektarów pokrytych piękną zielenią oraz zabudową fortyfikacyjną, składającą się na największy kompleks umocnień XIX wiecznych na terenie dawnych Prus Wschodnich. Są to między innymi koszary, kaponiery, prochownie, kojce artyleryjskie, laboratorium prochowe itd. Ta potężna twierdza otoczona fosą i kilkukilometrowym obwodowym murem obronnym wraz z potężnymi, wysokimi bastionami do dnia dzisiejszego stanowi trudno dostępny kompleks.
Kwatera OKH w Mamerkach
nad jeziorem Mamry w pobliżu Kanału Mazurskiego, to jeden z najlepiej zachowanych w Polsce kompleksów niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej. Są tam schrony bojowe, sztabowe, ogromne bunkry, w których ukryto urządzenia techniczne. Korytarze i wnętrza schronów są niezniszczone i dostępne do zwiedzania. Zachowały się też zejścia do kanałów.
Zamek Krzyżacki w Rynie
Do dziś dnia jest znakomicie zachowany. I chociaż mieści się w nim hotel, to zamkowe okolice kryją w sobie wiele tajemnic, a w okolicy krąży legenda o tajemniczym przejściu podziemnym łączącym jeziora Ryńskie i Ołów. Czy zdołamy ją rozwikłać?

..:: PROGRAM

Poszukiwanie skarbów
Mazury to nie tylko kraina tysiąca jezior. Oprócz nich są tutaj rozległe puszcze, stare budowle, zamki i bunkry. Wiele z nich kryje przeróżne tajemnice, o niektórych krążą legendy i zagadkowe historie, które będziemy starali się rozwikłać. W trakcie całego obozu poszukujemy ukrytego skarbu. Najpierw musimy odnaleźć starą mapę, na której odszyfrować trzeba tajne wskazówki...
 

Wyprawy
Odbywają się przez cały czas trwania obozu. W ich trakcie uczymy się wielu rzeczy przydatnych eksploratorom – jak radzić sobie w terenie, jak założyć biwak, gdy zaskoczy nas nieprzewidziana pogoda, jak prowadzić poszukiwania, jak czytać mapę.
 

Wykrywacze metalu
Te przydatne urządzenia pozwolą nam szybko sprawdzić, co kryje się pod ziemią!
 

Środki łączności
Dzięki krótkofalówkom łatwo będzie nam utrzymać kontakt i wymienić informację, zwłaszcza gdy nasze działania prowadzić będziemy podzieleni na grupy. Przekonamy się też, jak ważna jest umiejętność czytania znaków terenowych i innej sygnalizacji na odległość.
 

Terenoznawstwo, czyli orientacja w terenie
To bardzo ważna umiejętność, zwłaszcza dla eksploratorów. Wyznaczanie północy, azymutu, ocena przebytej odległości. Czytanie map, sporządzanie podręcznych szkiców sytuacyjnych i mapek.
Stare mapy i tajemne szyfry
Umiejętność wykonywania i analizy planów, map, szkiców, podstawy wiedzy na temat technik eksploracji (kartografia, analiza źródeł i łączenie pozornie nie związanych ze sobą informacji). Wszystkie te umiejętności bardzo nam się przydadzą w trakcie obozu.
 

Zajęcia linowe
Mosty linowe, drabinka alpinistyczna, zjazdy na linach dostarczą nam dużych emocji. Umiejętności te okażą się również przydatne podczas jednaj z naszych wypraw poszukiwawczych, ale o tym przekonacie się w trakcie obozu...
 

Quady
Czterokołowce do jazdy terenowej. Pojedziemy wspólnie z instruktorami. To naprawdę bardzo fajna zabawa, dostarczająca niezapomnianych emocji, dająca możliwość poznania smaku prawdziwej rywalizacji. Zobaczymy jak te mechaniczne potwory zachowują się w zróżnicowanym terenie. Weźmiemy udział w zawodach: jazda na czas, pokonywanie toru przeszkód.
 

Kajaki, tratwy, pontony
Czasem łatwiej jest dopłynąć niż dojść czy dojechać – szczególnie w krainie tysiąca jezior! Dlatego część naszych wypraw odbędziemy wodą, ucząc się przy okazji bezpiecznego pływania. Zbudujemy także tratwy, którymi przeprawimy się przez wodne przeszkody.
 

Żeglarstwo
Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania i zachowania na pokładzie, czyli tego wszystkiego, co wykwalifikowany majtek wiedzieć powinien.
 

Pierwsza pomoc
Czyli jak się zachować i jak pomóc innym w razie wypadku. Bandażowanie, omdlenia, skaleczenia, krwotoki, oparzenia.
A także wiele innych ciekawych zajęć takich jak
rozgrywki sportowe, olimpiada, wieczorne ogniska, podchody, bal przebierańców, randka w ciemno, dyskoteki...

Zajęcia odbywają się pod opieką instruktorów posiadających duże doświadczenie i odpowiednie uprawnienia. Realizacja programu uzależniona jest od pogody i decyzji kierownika obozu. Podczas zajęć uczestnicy są w razie potrzeby ubrani w kamizelki asekuracyjne i pianki. Program będzie realizowany w zależności od możliwości fizycznych uczestników.

..:: DODATKOWE ATRAKCJE
(płatne przy zapisach lub na obozie)
..:: Wycieczki: Mikołajki (+25 zł), Mikołajki i Tropicana – kompleks basenów i zjeżdżalni (+60 zł), Giżycko (+25 zł), Giżycko i Twierdza Boyen (+35 zł), Kadzidłowo – Park Dzikich Zwierząt (+35 zł), Popielno – Stacja Hodowlana Bobrów i Tarpanów (+40 zł), Spytkowo – Wioska Indiańska (+45 zł)
..:: Holowanie na oponce za motorówką (+35 zł), Latające Skrzydło (+45 zł), Banan (+20 zł), Narty wodne (+55 zł), Wakeboard (+55 zł),
..:: Lot na spadochronie za motorówką (+100 zł)
..:: Paintball (+60 zł)
..:: Quady (+60 zł)
..:: Zajęcia linowe (+60 zł)

Pakiet Wodne Atrakcje
(+ 70 zł przy zapisach lub na obozie).
::: Holowanie za motorówką: oponka, banan, latające skrzydło ::: Pływanie motorówką w trakcie holowania.

Dodatkowe Atrakcje – zasady realizacji

1. Realizacja zajęć uzależniona jest od pogody, kondycji i wieku uczestników. Dlatego nie wszystkie elementy programu muszą zostać zrealizowane, o czym decyduje kierownik obozu. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wybranych zajęć bez zmiany programu obozu.
2. Czas zajęć jest ograniczony, o czym decyduje kierownik obozu.
3. Uczestnikom przysługuje jednorazowe skorzystanie z każdego rodzaju zajęć.

TERMINY, CENY

KOD - TERMIN - CENA
SPS 1 - 02.07-13.07.2010 - 1599.-
SPS 2 - 14.07-25.07.2010 - 1599.-
SPS 3 - 26.07-06.08.2010 - 1599.-
SPS 4 - 07.08-18.08.2010 - 1599.-
SPS 5 - 19.08-30.08.2010 - 1599.-
  

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved