Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

 

 

OFERTY KRAJOWE - RYN

               

                    

 

   

 

   

 

   

 

   

 

DZIESIĘĆ PRZYGÓD

domki

Polska, Ryn

wiek uczestników: 12-18 lat


Obóz młodzieżowy „Dziesięć Przygód"
wiek: 12 - 18 lat
Mazury - Ryn

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Wcale nie trzeba opłynąć Hornu kajakiem czy podróżować po dzikiej Amazonii, by zakosztować przygody. Czasami czai się ona tuż za rogiem. Nawet w odwiedzanych przez tłumy turystów Mazurach są miejsca, które wciąż czekają na swoich odkrywców. Na obozie na Mazurach przeżyjecie codziennie nowe przygody. Nie mamy czasu na nudę, ciągle robimy coś ekscytującego. A po pełnych emocji zajęciach i wyprawach znajdziemy czas na chwilę odpoczynku na plaży i kąpiele w jeziorze. Na naszym obozie spróbujecie wielu form czynnej turystyki, aktywnych sportów a przy okazji będziecie także wypoczywać i zwiedzać. Program obozu będzie realizowany w zależności od pogody i kondycji uczestników.
Obóz zlokalizowany jest w ośrodku „Ryn", położonym bezpośrednio nad brzegiem jeziora Ryńskiego, na wydzielonym terenie. Spacerem do miasta około 10 minut. Posiłki jemy w stołówce, jest też bar i kawiarnia, w której organizowane są dyskoteki. Strzeżone kąpielisko w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski „Ryn", Gliwickiej Agencji Turystycznej w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00

..:: CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie do wyboru:
A - domki campingowe, wc i prysznice w pawilonie obok
B - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie
Wyżywienie - całodzienne od kolacji 1 dnia do śniadania ostatniego dnia. Realizację programu w zależności od warunków pogodowych i możliwości uczestników. Sprzęt - szkoleniowy i rekreacyjny. Kadra - wykwalifikowani instruktorzy i wychowawcy. Ubezpieczenie - NNW.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek: 12 - 18 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców (wzory w biurze). Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców. Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

Dokumenty wymienione w punkcie „główne wymagania". Dres, ubranie i obuwie sportowe, ciepłe swetry, czapkę z daszkiem, latarkę, zeszyt, długopis, strój kąpielowy, czepek kąpielowy, krem z filtrem UV, okulary do pływania w wodzie. Śpiwór (na wyprawy). Buty do pływania na desce np. trampki.

..:: UWAGI

Nie odpowiadamy za utopiony lub zagubiony bagaż zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu trampkach, sandałach, adidasach.

..:: PROGRAM PRZYGÓD

Przygoda pierwsza - żeglarstwo
Zaczniemy od nauki podstaw - stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa. Później wypłyniemy w rejs po jeziorach na pokładzie jachtu żaglowego. Wszyscy będą uczyli się sterować, obsługiwać żagle i liny. Zacumujemy na brzegu bezludnej wyspy, wpłyniemy do Zatoki Rominek, gdzie poszukamy źródełka z bardzo czystą wodą. Wieczorem na żeglarskim ognisku nauczymy się śpiewać szanty i piosenki żeglarskie.
 

Przygoda druga - paintball i elementy survivalu
Bitwa przy użyciu markerów na żelowe kulki. Na naszym obozie nie będzie ona zabawą w strzelanie, w trakcie której uczestnicy chowają się za plastikowymi figurami lub nie zważając na grad żelowych kulek bez sensu biegną przed siebie krzycząc „hura". Nasze zmagania będą odbywać się w terenie, na leśnych polanach i przecinkach, wśród zróżnicowanego terenu a czasem będą częścią większych manewrów, w których paintballowe starcie będzie jednym z wielu elementów, lecz bardzo ekscytującym. Żeby zmierzyć się z przeciwnikiem, trzeba będzie go najpierw odnaleźć. W teren wyruszą zawiadowcy, aby wykryć tajne obozowisko. Ukryci snajperzy przeciwnika będą starali się ich wyeliminować. Nauczymy się skrycie podchodzić przeciwnika, nawiązywać łączność za pomocą krótkofalówek, działać w większych i mniejszych grupach a także samodzielnie. Wybudujemy terenowe schronienia, które będą stanowić naszą bazę wypadową. Skorzystamy z darów leśnej i wodnej kuchni, przygotowując posiłki. Będziemy opracowywać strategię i taktykę, tak aby nauczyć się prowadzić bitewne zmagania. Dowódcy większych i mniejszych oddziałów będą wyznaczani na zmianę wśród uczestników.
 

Przygoda trzecia - windsurfing
Nauka i doskonalenie żeglowania na desce z żaglem. Do dyspozycji uczestników obozu wydzielona plaża windsurfingowa. Szkolenie odbywa się na sprzęcie o parametrach przystosowanych do rozmiarów i umiejętności uczestników oraz warunków pogodowych.
 

Przygoda czwarta - quady
To czterokołowe pojazdy łączące cechy samochodu terenowego i motoru. Sprawdzimy jak zachowują się w zróżnicowanym terenie. To maszyny, które umożliwiają nam bezpieczne i stabilne pokonywanie nawet najtrudniejszych tras. Dzięki temu dają nam poczucie swobody i wolności. Przygodę z quadami rozpoczynamy od ich stopniowego opanowania. Mamy większe i mniejsze pojazdy, dzięki czemu także młodsi uczestnicy mogą je dobrze prowadzić. Pierwsze jazdy z instruktorem i pod jego czujnym okiem, odbywają się na prostym terenie, następnie pokonujemy coraz większe wertepy aż do rajdu w terenie. Okolice ośrodka obfitują w tereny wymarzone do jazdy na tych maszynach - leśne drogi i dróżki, dzikie ścieżki, mokradła, poprzecinane większymi i mniejszymi pagórkami lub wzniesieniami a wszystko to nad pięknymi i czystymi mazurskimi jeziorami.
 

Przygoda piąta - rowery
Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze. Resztki dawnych ostępów leśnych, liczne rezerwaty to okazja do prowadzenia obserwacji przyrody. Zjedziemy nad brzeg jeziora i zrobimy przerwę na kąpiel. Na rowerze pokonamy około 35 km.
 

Przygoda szósta - wyprawa traperska i zajęcia linowe
Wyprawa w okolice Kanału Mazurskiego i jeziora Mamry. Obszerna strefa przyległa do Kanału jest niemal nietknięta przez człowieka. To duży kompleks leśny, moczary, rozlewiska, cieki wodne, śródleśne jeziora. Znajduje się tutaj zespół trzydziestu niezniszczonych bunkrów kwatery głównej niemieckich wojsk lądowych w Mamerkach, nieczynne śluzy Leśniewo Górne i Dolne.
Zwolennicy przygody przez duże „P" będą mogli spróbować swych sił w parku linowym przy śluzie Leśniewo. Mosty linowe, zjazdy i najbardziej emocjonujący skok wahadłowy w czeluść śluzy z desantowaniem do łodzi to tylko niektóre z czekających tam atrakcji. Park linowy obsługiwany jest przez profesjonalną grupę posiadającą odpowiedni sprzęt i doświadczenie.
 

Przygoda siódma - Spływ Krutynią
Krutynia to jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych Europy. Malownicza, poprzetykana paciorkami jezior. Trasa łatwa i bezpieczna, znakomita dla początkujących kajakarzy. W trakcie spływu przerwa na piknik i spacer po ostępach leśnych..
 

Przygoda ósma - Mikołajki - Aqupark Tropicana, Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo
Park Dzikich Zwierząt to położone na rozległym terenie obszerne wybiegi dla zwierząt. Do wielu z nich wchodzimy razem z przewodnikiem, karmimy zwierzątka specjalną karmą, którą można kupić na miejscu. Oprócz wielu znanych i popularnych gatunków zwierząt spotkamy tu wilka, rysia, łosia, bociana czarnego i wiele innych. Mikołajki to żeglarska stolica Polski. Po spacerze wodne szaleństwo w kompleksie basenów i zjeżdżalni „Tropicana".
 

Przygoda dziewiąta - pływanie motorówką i wodne atrakcje
Wsiądziemy na pokład szybkiej motorówki, którą będziemy pływać po jeziorze. Na zmianę będziemy holowani za motorówką na oponce, bananie, latającym skrzydle. To niesamowita zabawa, zwłaszcza w upalny dzień.
 

Przygoda dziesiąta - strzelanie i gra terenowa
Wiatrówki, łuki, tomahawki, oszczepy, proce. Będziemy ćwiczyć nasze umiejętności w strzelaniu do tarczy, ukrytych celów. Przekonacie się, czy trudno jest trafić w tarczę nawet z niewielkiej odległości. Czy uda nam się dorównać bohaterom znanym z westernów?


Istnieje możliwość wydłużenia wybranych zajęć i zorganizowania dwudniowej wyprawy z noclegiem w terenie.
 
..:: DODATKOWE ATRAKCJE
(płatne przy zapisach lub na obozie)
..:: Wycieczki: Mikołajki (+25 zł), Mikołajki i Tropicana – kompleks basenów i zjeżdżalni (+60 zł), Giżycko (+25 zł), Giżycko i Twierdza Boyen (+35 zł), Kadzidłowo – Park Dzikich Zwierząt (+35 zł), Popielno – Stacja Hodowlana Bobrów i Tarpanów (+40 zł), Spytkowo – Wioska Indiańska (+45 zł)
..:: Holowanie na oponce za motorówką (+35 zł), Latające Skrzydło (+45 zł), Banan (+20 zł), Narty wodne (+55 zł), Wakeboard (+55 zł),
..:: Lot na spadochronie za motorówką (+100 zł)
..:: Paintball (+60 zł)
..:: Quady (+60 zł)
..:: Zajęcia linowe (+60 zł)
 
Pakiet Wodne Atrakcje
(+ 70 zł przy zapisach lub na obozie).
::: Holowanie za motorówką: oponka, banan, latające skrzydło ::: Pływanie motorówką w trakcie holowania.
 
Dodatkowe Atrakcje – zasady realizacji

1. Realizacja zajęć uzależniona jest od pogody, kondycji i wieku uczestników. Dlatego nie wszystkie elementy programu muszą zostać zrealizowane, o czym decyduje kierownik obozu. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wybranych zajęć bez zmiany programu obozu.
2. Czas zajęć jest ograniczony, o czym decyduje kierownik obozu.
3. Uczestnikom przysługuje jednorazowe skorzystanie z każdego rodzaju zajęć.
 

Kod, Termin

Dziesięć Przygód

A

B

10P 1

02.07-13.07.2010

1499.-

1699.-

10P 2

14.07-25.07.2010

1499.-

1699.-

10P 3

26.07-06.08.2010

1499.-

1699.-

10P 4

07.08-18.08.2010

1499.-

1699.-

10P 5

19.08-30.08.2010

1499.-

1699.-

  

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved