Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - RYN

               

                    

 

   

 

   

 

   

 

   

 

PRZYGODOWY SPŁYW KAJAKOWY

Sapina, Kanał Mazurski, Wielkie Jeziora Mazurskie

noclegi w namiotach

Polska, Start: Ryn

wiek uczestników: 13-18 lat


„Przygodowy Spływ Kajakowy”

– Sapina, Kanał Mazurski, Wielkie Jeziora Mazurskie

CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Mazury to akwen obfitujący w jeziora, rzeki i kanały. Oprócz znanej wszystkim Krutyni, która przypomina już drogę w centrum miasta w godzinach szczytu, są na szczęście jeszcze piękne, mało znane ale bardzo atrakcyjne i zróżnicowane szlaki. Wcale nie trzeba opłynąć Hornu kajakiem czy podróżować po dzikiej Amazonii, by zakosztować przygody. Czasami czai się ona tuż za rogiem. Nawet w odwiedzanych przez tłumy turystów Mazurach są dzikie, mało znane szlaki, które wciąż czekają na swoich odkrywców, gdzie króluje przyroda. Chcemy Was zaprosić na wyjątkową wyprawę tymi szlakami. Posiłki będziemy przyrządzać wspólnie w warunkach biwakowych. Grupa pod opieką kadry przemierza ustaloną trasę. Program jest tak ułożony, aby wystarczyło czasu na wypoczynek, kąpiele, zwiedzanie no i kajakową wędrówkę. Trasa realizowana jest w zależności od warunków pogodowych, nocujemy w namiotach 2/3/4-osobowych, na campingach, w ośrodkach wypoczynkowych ale także „na dziko”. Bagaże przewozimy w kajakach, ewentualnie będą one transportowane busem.


Sapina jest niezwykle malowniczą a zarazem najczystszą rzeką mazurską. Spływ rozpoczynamy na jeziorze Gołdapiwo. Na naszej trasie będzie jedna zabytkowa śluza i kilka małych jezior. Następnie przepłyniemy jeziora Stręgiel, Święcajty i Mamry dopływając do Mamerek, gdzie znajdują się niezniszczone bunkry z okresu II Wojny Światowej. Po ich eksploracji rozpoczniemy drugi etap naszej wyprawy - Kanał Mazurski. To nieukończona droga wodna która miała połączyć Mazury z Bałtykiem. Po polskiej stronie kanał jest w części dostępny, choć przegrodzony nieukończonymi śluzami i wrotami bezpieczeństwa. Sprawiają one wrażenie ogromem budowli. Strefa kanału jest porośnięta roślinnością wodną i stanowi ostoję wielu gatunków ptaków i ssaków. Liczne są żeremia bobrów.


Zwolennicy przygody przez duże „P” będą mogli spróbować swych sił w parku linowym przy śluzie Leśniewo, na mostach, zjazdach i na końcowym, najbardziej emocjonującym skoku wahadłowym w czeluść śluzy. Park linowy obsługiwany jest przez profesjonalną grupę posiadającą odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

SPRZĘT

Kajaki 2-osobowe. Wyposażenie kuchenne i stołowe.

DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ryn - Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski "Ryn", ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00.

CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie – noclegi w namiotach. Ubezpieczenie – NW. Kadra – wykwalifikowani opiekunowie. Realizację programu, w zależności od warunków pogodowych.

ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Wc i prysznice (średni koszt prysznica 5-9 zł). Dojazd autokarem lub pociągiem. Wstępy do zwiedzanych obiektów. Wyżywienie, opłaty za nocleg np. za pole namiotowe – składka do wspólnej kasy 25 – 30 zł dziennie.

DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek - 14 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław pisemnie potwierdzona przez Rodziców.

NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Karimatę i śpiwór. Sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis.

UWAGI

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Rzeczy najlepiej spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża.
 

PSK
 „Przygodowy Spływ Kajakowy” – Sapina i Kanał Mazurski
Wielkie Jeziora Mazurskie

KOD, TERMIN

spływ młodzieżowy

wynajem kajaka dla dorosłych - cena za dobę od kajaka

PSK 1

02.07-13.07.2010

899.-

20.-

PSK 2

14.07-25.07.2010

899.-

20.-

PSK 3

26.07-06.08.2010

899.-

20.-

PSK 4

07.08-18.08.2010

899.-

20.-

PSK 5

19.08-30.08.2010

899.-

20.-

       

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved