Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - RYN

               

                    

 

   

 

   

 

   

 

   

 

REJS SZKOLENIOWY

stacjonarno-wędrowny z egzaminem na patent żeglarza "Szlakiem Wielkich Jezior"

domki / jachty

Polska, Ryn

wiek uczestników: 12-18 lat


Rejs szkoleniowy z egzaminem na patent żeglarza
"Witamy na pokładzie" Wielkie Jeziora Mazurskie

 
CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Wielkie Jeziora Mazurskie to jedne z największych zespołów jezior w Europie, połączonych kanałami i śluzami. To tutaj znajdują się konkurujące o miano żeglarskiej stolicy Mikołajki i Giżycko, największe polskie jeziora - Śniardwy, Mamry, Niegocin, położone wśród lasów puszczy Piskiej Bełdany. Wiele z tych jezior i miejsc odwiedzimy w trakcie naszego rejsu - wyprawy grupy jachtów. Rejsy zaczynają się w jednym końcu Mazur a kończą w przeciwnym, dzięki temu płyniemy w jedną stronę - nie wracamy tą samą trasą i poznajemy więcej Krainy Wielkich Jezior. Podzieleni na załogi żeglujemy, nocując w dużych i znanych portach a także na małych przystaniach, wyspach i bindugach. Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki. Podstawowym celem rejsu jest szkolenie na patent żeglarza, czemu podporządkowany jest cały program (patrz punkt: program, szkolenie na patent, egzamin).
W trakcie rejsu kąpiemy się, opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie, często niedostępne od strony lądu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - wieczory z gitarą przy ognisku i wspólne wyjścia na dyskotekę czy na szanty do tawerny. Organizujemy zawody pomiędzy załogami, chrzest żeglarski z nadaniem imion.


Program rejsu podporządkowany jest szkoleniu na patent żeglarza. Dużo czasu spędzamy na wodzie trenując manewry, ale pokonujemy niewielkie odcinki szlaku. Możemy nocować w jednym miejscu kilka razy a pod koniec rejsu wcześniej przypłynąć do portu docelowego aby trenować w miejscu egzaminu. Rozkład zajęć każdego dnia przedstawia kierownik rejsu na apelu. Jest on uzależniony od pogody i miejsca postoju - na przykład: gdy wieje wiatr - dużo pływamy, gdy nie można żeglować - staramy się cumować w większym porcie.


Szkolenie na patent żeglarza realizujemy wg programu Polskiego Związku Żeglarskiego. Obejmuje manewrowanie jachtem i zajęcia teoretyczne. Polecane podręczniki można kupić u kierownika rejsu. Oprócz wykładów należy uczyć się samodzielnie! W odróżnieniu od obozu stacjonarnego (stale ten sam akwen i port) na rejsie szkolimy się w zróżnicowanych warunkach i nabieramy praktyki żeglarskiej. Ćwiczymy podejścia do różnych kei, pływamy ciągle na innych jeziorach. Przechodzimy przez śluzę, kanały, holujemy inne jachty, kładziemy i stawiamy maszt, często stajemy na kotwicy, cumujemy w różnych miejscach. To wielka zaleta szkolenia na rejsie. Z drugiej strony musimy też przepływać pewne odcinki szlaku, co ogranicza czas nauki manewrów. Realizacja szkolenia uzależniona jest od pogody - m.in. długotrwały brak wiatru może spowodować nieukończenie szkolenia i niedopuszczenie do egzaminu.


Egzamin odbywa się pod koniec rejsu przed Komisją z Okręgowego Związku Żeglarskiego. O dopuszczeniu do egzaminu decyduje Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego.

JACHTY

Żeglujemy na jachtach z pełnym wyposażeniem wybranych według wariantu:
a) Sasanki 660, Tanga 780 i podobne lub
b) Venus, Mak 707 i inne podobnej klasy.
Wszyscy uczestnicy nocują w kabinach jachtów.
Istnieje możliwość podstawienia także innych typów jachtów niż wymienione w ofercie.

DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ryn - Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski "Ryn", ul. Mazurska 17. Giżycko - port jachtowy, obok dworca PKP, tuż przy basenie statków białej floty. Wybrany port w zależności od terminu rejsu. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00

CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie - noclegi w kabinach jachtów - każdy ma do dyspozycji koję z materacem. Wyżywienie - przygotowuje załoga pod opieką sternika z produktów dostarczonych przez organizatora, od kolacji 1 dnia do śniadania ostatniego dnia. Na każdym jachcie jest segment kuchenny - kambuz. Ubezpieczenie – NW. Kadra - skipper na każdym jachcie. Szkolenie na stopień żeglarza jachtowego według programu Głównej Komisji Szkolenia PZŻ (pya.org.pl). Realizację rejsu i programu, w zależności od warunków pogodowych.

ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Wc i prysznice (średni koszt prysznica 5-9 zł). Egzamin, patent. Koszty administracyjne Wandrusa. Egzamin i patent, wg cennika PZŻ (www.pya.org.pl), płatne komisji egzaminacyjnej. Koszty administracyjne Wandrusa płatne na miejscu kierownikowi rejsu 50 zł. Dojazd autokarem lub pociągiem.

DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek - 12 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców. 2 zdjęcia legitymacyjne, podpisane od spodu. Uczestnictwo w szkoleniu na patent żeglarza. Osoby nie deklarujące po przyjeździe na rejs udziału w szkoleniu mimo zapisania na rejs szkoleniowy, mogą zostać przeniesione na rejs turystyczny MAZ (ta sama cena, termin, miejsce rozpoczęcia i zakończenia).

NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Śpiwór, sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis.

UWAGI

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach. Niedozwolone są buty "glany", "trapery" itp. Istnieje możliwość podstawienia także innych typów jachtów niż wymienione w ofercie. Rzeczy najlepiej spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża.


TERMINY, CENY

KOD

TERMIN

CENA

jachty Venus,

Mak 707 itp.

jachty Sasanka,
Tango 780 itp.

WJM 1a

26.06-03.07.2010

799,-

899.-

WJM 1

04.07-17.07.2010

1299,-

1499,-

WJM 2

18.07-31.07.2010

1299,-

1499,-

WJM 3

01.08-14.08.2010

1299,-

1499,-

WJM 4

15.08-28.08.2010

1199,-

1399,-

   

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved