Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - RYN

               

                    

 

   

 

   

 

   

 

   

 

MAZURSKA SZKOŁA PRZETRWANIA

Trzy Żywioły - obóz przygody z elementami survivalu

domki / pawilon

Polska, Ryn

wiek uczestników: 14-18 lat


Mazurska Szkoła Przetrwania

Trzy Żywioły - obóz przygody z elementami survivalu
wiek: 14 – 18 lat
Mazury – Ryn

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Uczestnicy uczą się sztuki przetrwania na lądzie poprzez realizację rozmaitych zadań. Program obejmuje podstawy sztuki przetrwania w trudnych warunkach, orientację w terenie, zasady walki wręcz (skutecznej samoobrony) oraz wiele innych. Program obozu ukierunkowany jest na aspekt poznawczy, rozwój psychiki uczestników, wzrost ich sprawności fizycznej i zahartowania organizmu. Zwiększenie samodzielności i pewności siebie, wzrost dyscypliny wewnętrznej oraz umiejętności działania w grupie to dodatkowe pozytywne rezultaty udziału w obozie. Zdobyte podczas szkolenia umiejętności uczestnicy wykorzystują w trakcie obozowych wypraw, podczas których rywalizują ze sobą. Wszystkie zajęcia są dostosowane do wieku i możliwości fizycznych uczestników oraz ubezpieczane przez wykwalifikowaną i odpowiednio uprawnioną kadrę.


Obóz zlokalizowany jest w ośrodku „Ryn” położonym bezpośrednio nad brzegiem jeziora Ryńskiego, na wydzielonym terenie. Spacerem do miasta około 10 minut. Posiłki jemy w stołówce, jest też bar i kawiarnia, w której organizowane są dyskoteki. Strzeżone kąpielisko w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski „Ryn”, Gliwickiej Agencji Turystycznej w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00

..:: CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie:
 - A - domki campingowe, wc i prysznice w pawilonie obok
 - B - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie
W trakcie wypraw (organizowanych zależnie od pogody, kondycji i przygotowania uczestników) nocujemy na jachtach, w namiotach, w kabinach mieszkalnej barki, w samodzielnie przygotowanym schronieniu.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. W trakcie wypraw przygotowywane przez uczestników przy udziale i pod nadzorem kadry w warunkach biwakowych.
Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie - NW
Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.


..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek 14 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

Wyżej wymienione, wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe i terenowe (polowe), buty sportowe (adidasy, trampki) oraz turystyczne („trapery”), sandały do ochrony stóp w wodzie, strój kąpielowy, dres, polar itp., środki na komary, krem UV, przybory do szycia, latarkę (oraz zapas baterii), kompas, zegarek, zeszyt, ołówek, długopis, gumkę i linijkę, mały plecak na wycieczki terenowe, czapkę z daszkiem, rękawiczki żeglarskie lub skórzane (nie ocieplane - ochrona rąk przed liną), śpiwór, sztućce, kubek, menażkę.


..:: UWAGI

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.
 

..:: PROGRAM
Zajęcia survivalowe
Czyli jak sobie radzić w trudnej sytuacji. Jak wybudować schronienie, przejść przez trudny teren, przeprawić na wyspę. To także wiedza o tym jak rozpalić ognisko, czytać ślady. Maskowanie, skryte podchodzenie i wiele innych.
 

Paintball
To broń na żelowe kulki, pozwalająca stworzyć iluzję prawdziwej bitwy. Podzieleni na zespoły stoczymy ze sobą bitwy w śród leśnego gąszczu.
 

Samoobrona
Czyli jak się obronić, gdy ktoś nas zaatakuje. W trakcie zajęć rozwijamy też nasze umiejętności fizyczne i psychiczne, co jest bardzo ważne dla odparcia ataku.
 

Orienteering, czyli zajęcia z mapą i kompasem
Zajęcia nauczą uczestników, jak prawidłowo posługiwać się mapą i kompasem, jak ustalić swoje położenie na mapie, wyznaczyć azymut i dokładnie odmierzyć odległość marszu. Jak się nie zgubić i co zrobić by odnaleźć właściwą drogę, czyli orientacja w terenie.
 

Budowa bazy obozowej
Podczas wyjść w teren tworzymy punkt wypadowy do dalszych wypraw. Będziemy tutaj czasem spać na zrobionych przez siebie łóżkach i przygotowywać potrawy zdobyte w oparciu o "leśną i wodną kuchnię".
 

Pierwsza pomoc przedmedyczna
Zasady bezpieczeństwa kąpieli, wzywania pomocy, podstaw jej udzielania potrzebującym. Wszystkiego dowiecie się od doświadczonych ratowników WOPR-u. A na lądzie? Jak transportować rannego, jak prawidłowo założyć opatrunek, jak zatamować krwotok.
 

Zajęcia na wodzie
Podstawy wodnego survivalu pod okiem instruktorów. Doskonalenie pływania wpałw. Warto poznać nowe style pływackie i dowiedzieć się, jakie błędy popełniamy. Rejs żeglarski na jachtach żaglowych. Samoratowanie przy pomocy dostępnych środków. Elementy szkolenia ratowników WOPR.
 

Tratwy i pontony
Będą nam potrzebne w trakcie przepraw na bezludną wyspę. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. Nauczymy się też pokonywać dłuższe dystanse wpław przy pomocy dostępnych pod ręką środków, takich jak kawałki gałęzi.
 

Oraz wiele innych, takich jak:
rozgrywki sportowe, wodna olimpiada, będącą sprawdzianem nabytych na obozie umiejętności, wieczorne ogniska z nauką śpiewania szant i piosenek żeglarskich, podchody, dyskoteki.

Zajęcia odbywają się pod opieką instruktorów posiadających duże doświadczenie i odpowiednie uprawnienia. Realizacja programu uzależniona jest od możliwości fizycznych uczestników, pogody i decyzji kierownika obozu. Podczas zajęć uczestnicy są w razie potrzeby ubrani w kamizelki asekuracyjne i pianki.

..:: DODATKOWE ATRAKCJE (płatne przy zapisach lub na obozie)

..:: Wycieczki: Mikołajki (+25 zł), Mikołajki i Tropicana – kompleks basenów i zjeżdżalni (+60 zł), Giżycko (+25 zł), Giżycko i Twierdza Boyen (+35 zł), Kadzidłowo – Park Dzikich Zwierząt (+35 zł), Popielno – Stacja Hodowlana Bobrów i Tarpanów (+40 zł), Spytkowo – Wioska Indiańska (+45 zł)
..:: Holowanie na oponce za motorówką (+35 zł), Latające Skrzydło (+45 zł), Banan (+20 zł), Narty wodne (+55 zł), Wakeboard (+55 zł),
..:: Lot na spadochronie za motorówką (+100 zł)
..:: Paintball (+60 zł)
..:: Quady (+60 zł)
..:: Zajęcia linowe (+60 zł)

Pakiet Wodne Atrakcje
(+ 70 zł przy zapisach lub na obozie).
::: Holowanie za motorówką: oponka, banan, latające skrzydło ::: Pływanie motorówką w trakcie holowania.

Dodatkowe Atrakcje – zasady realizacji

1. Realizacja zajęć uzależniona jest od pogody, kondycji i wieku uczestników. Dlatego nie wszystkie elementy programu muszą zostać zrealizowane, o czym decyduje kierownik obozu. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wybranych zajęć bez zmiany programu obozu.
2. Czas zajęć jest ograniczony, o czym decyduje kierownik obozu.
3. Uczestnikom przysługuje jednorazowe skorzystanie z każdego rodzaju zajęć.
  
TERMINY, CENY (PLN)

KOD

TERMIN

A

B

OPM 1

02.07-13.07.2010

1499.-

1599.-

OPM 2

14.07-25.07.2010

1499.-

1599.-

OPM 3

26.07-06.08.2010

1499.-

1599.-

OPM 4

07.08-18.08.2010

1499.-

1599.-

OPM 5

19.08-30.08.2010

1499.-

1599.-

  

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved