Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OFERTY ZAGRANICZNE - TUNEZJA

               

  

 

  

  

   

   

  

   

OBÓZ W TUNEZJI

Hotel Les Pyramides

Tunezja, Hammamet, Nabeul
wiek uczestników: 12-17 lat i 18-21 lat

przelot samolotem z Warszawy i Katowic


Obóz w TUNEZJI! * Plaża i słońce.

wylot z KATOWIC lub Warszawy!!!

wiek 10-17; 18-21 lat.

 
Państwo: Tunezja
Region: Nabeul
Miasto: Nabeul
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: Pobyt wypoczynkowy, Wyjazd dla dzieci i młodzieży, Nurkowanie,
Wyżywienie: śniadanie, Obiady, Kolacje
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposażenie: Basen, TV, Telefon, Restauracja, Jadalnia, Salon kosmetyczny, Plac zabaw dla dzieci, Program animacyjny, Plaża, Boisko
 

Cena zawiera:

PRZELOT SAMOLOTEM (wyloty z Katowic, Warszawy); transfer z lotniska do/ i z hotelu; NOCLEGI 13 (KTW) lub 14 (WAW) noclegów w pokojach 3-4 osobowych z łazienką; WYŻYWIENIE 3 posiłki dziennie; KADRA opieka kadry pedagogicznej i rezydenta; UBEZPIECZENIE Allianz KL 10.000 EUR, NW , 2.000 PLN, bagaż podróżny 150 EUR; CIEKAWY PROGRAM
 

Cena podstawowa:
Wyjazd Katowice, Powrót Katowice, Uczestnik, KAT-TUN (przelot Katowice - Tunis); Tunezja, TUN-KAT (przelot Tunis-Katowice) Tunezja
 

ZAKWATEROWANIE - Hotel Les Pyramides 3*:
Hotel Les Pyramides 3*
sąsiedztwie hotel Kheops, w pobliżu liczne sklepy i restauracje. POKOJE: Hotel składa się z części centralnej i bungalow, w ładnym ogrodzie; pokoje skromnie wyposażone
z możliwością dostawki, z łazienką, klimatyzowane (lipiec, sierpień), z telefonem, balkonem lub tarasem. DO DYSPOZYCJI: Basen odkryty, brodzik dla dzieci, restauracje, lobby bar, snack bar przy basenie i przy plaży, pizzeria, barbecue, dyskoteka. Odpłatnie: sejf w recepcji, sklep z pamiątkami, kawiarnia mauretańska, sauna, hamman, masaże. SPORT: Animacje dzienne i wieczorne, sporty wodne na plaży (płatne).

 
WYŻYWIENIE:

3 posiłki: śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany. Pierwszy i ostatni posiłek zgodnie z rozkładem lotów. Do obiadu i kolacji podawana jest woda mineraln a lub herbata.

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1:

zbiórka na lotnisku, przelot z Polski do Tunezji, transfer do hotelu, obiadokolacja (pierwszy posiłek), nocleg.
 

Dzień 2-14:

Realizacja programu oraz wybranych wycieczek fakultatywnych. Pobyt wypoczynkowy na Morzem Śródziemnym. Zwiedzanie okolicy, kąpiele w morzu oraz hotelowym basenie, plażowanie, dyskoteki, zajęcia sportowo-rekreacyjne, konkursy, turnieje, gry i zabawy integracyjne. W trakcie pobytu wycieczka city tour do Hammametu -miasta jaśminu” - dawnej wioski rybackiej, a obecnie jednego z najsłynniejszych kurortów turystycznych w Tunezji oraz Nabeul - najważniejszego miasta regionu Cap Bon, ważne-go ośrodka rzemiosła artystycznego.
 

Dzień 15:

śniadanie (ostatni posiłek), wykwaterowanie, transfer, przelot powrotny z Tunezji do Polski - transfery do wybranych miejscowości - zakończenie imprezy. Pierwszy i ostatni dzień imprezy to dni transportowe.
 
CENA ZAWIERA:

- PRZELOT SAMOLOTEM (wyloty z Katowic, Warszawy); transfer z lotniska do/ i z hotelu;
- NOCLEGI 13 (KTW) lub 14 (WAW) noclegów w pokojach 3-4 osobowych z łazienką
- WYŻYWIENIE 3 posiłki dziennie
- KADRA opieka kadry pedagogicznej i rezydenta
- UBEZPIECZENIE Allianz KL 10.000 EUR, NW , 2.000 PLN, bagaż podróżny 150 EUR
- CIEKAWY PROGRAM
 
PROGRAM FAKULTATYWNY :

* SAHARA 2 DNI Autokar, Sahara, Wielbłądy, Jeepy
* TUNIS-KARTAGINA i SIDI BOU SAID 1 DZIEŃ
* NABEUL - TARG WIELBŁĄDÓW 1/2 DNIA Tanie zakupy pamiątek (tylko z Hammametu)
* FRIGUIA PARK + REJS STATKIEM PIRACKIM 1 DZIEŃ Polecamy dla rodzin z dziećmi
* PORT EL KANTAOUI i STARE MIASTO (MEDINA) SOUSSE 1/2 DNIA Jeden z najbardziej atrakcyjnych portów jachtowych na świecie (tylko z Sousse)
* WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY
 

Polecamy dla dorosłych.
* CAP BON

SAHARA 2 DNI:

Pierwszy dzień
El Jem - Matmata - Douz
Wczesnym rankiem spod hotelu, w którym mieszkacie zabierze Was na niezapomnianą przygodę wśród piasków Sahary i egzotycznych krajobrazów Tunezji, nasz komfortowy i klimatyzowany autokar. Drogami wiodącymi wśród gajów oliwnych udamy się na wielkie południe Tunezji. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości El Jem, gdzie na przełomie III i II w p.n.e. powstało przepiękne koloseum rzymskie. Obiekt ten jest trzecim co do wielkości i najlepiej zachowanym amfiteatrem rzymskim na świecie Nie bez powodów twórcy filmowi wybierali go jako miejsce plenerów licznych produkcji. Został tutaj nakręcony miedzy innymi nagrodzony Oscarami film "Gladiator" oraz nasz "Quo vadis". Następnie udamy się dalej na południe. Przejedziemy przez Gabes, które będzie naszym pierwszym prawdziwym kontaktem z oazą morską podczas tej wycieczki. W Matmacie nasz autokar wspinać się będzie krętymi górskimi drogami, a krajobraz wokół stanie się wręcz księżycowy. Tymi trudnymi, niedostępnymi trasami dotrzemy do osady Berberów, którzy w miękkich skałach wydrążyli swoje domostwa. Zamieszkują je do dziś, zachowując swoje pradawne obyczaje. Berberowie ugoszczą nas obiadem, pozwolą zwiedzić swoje nietypowe domy oraz robić zdjęcia. Stamtąd pojedziemy w kierunku zachodnim kraju do Douz, zwanego "bramą Sahary". Jest to tradycyjna oaza saharyjska, której ludność utrzymuje się z uprawy palmy daktylowej. Wydmy i piaski saharyjskie pokonamy podróżując na grzbiecie wielbłądów. Pełni wrażeń udamy się do hotelu. W klimatyzowanych pomieszczeniach zjemy kolację w formie bufetu i odpoczniemy przed kolejnym pełnym emocji dniem. (Hotel posiada basen, malowniczo położony wśród palm daktylowych.)
 
Drugi dzień
Chott El Jerid - fragment trasy Paryż-Dakar - góry Atlas - Kairouan
Po wczesnym śniadaniu ruszymy w kierunku słonego jeziora Chott El Jerid, aby podziwiać niezwykłe zjawisko, jakim jest tam wschód słońca. Jezioro ma 7700 km2 powierzchni i jest największe na kontynencie afrykańskim. Wyschnięte latem, napełnia się wodą jedynie po opadach (niezwykle rzadkich w tym klimacie). Podczas przejazdu autokarem groblą przez słone jezioro, zatrzymamy się przy straganie, gdzie można dokonać zakupu róż pustyni oraz kolorowych minerałów górskich.
Po drugiej stronie jeziora przesiądziemy się na jeepy, którymi pokonamy trudne fragmenty trasy słynnego rajdu Paryż Dakar. Czekają tam na nas niesamowite wrażenia, jak przejazd po wydmach saharyjskich do miejsc, będących planem filmowym ostatniej części "Gwiezdnych wojen". Zdobędziemy też góry Atlasu ze swoimi pięknymi tzw. górskimi oazami. Te malownicze krajobrazy zostały wykorzystane przez różnych twórców filmowych, kręcono tutaj miedzy innymi słynny film "Angielski pacjent". Po 4 - 5 godzinnej niezapomnianej wyprawie jeepami pojedziemy bezpośrednio na obiad. Następnie udamy się w kierunku północnym Tunezji do Kairouanu. Miasto to jest dawną stolicą Tunezji, zostało założone w 670r. To właśnie tutaj powstał pierwszy meczet na kontynencie afrykańskim. Meczet zobaczymy jedynie z zewnątrz, ze względu na trwające w tym czasie modlitwy (możliwe fotografowanie i filmowanie). Miasto Kairouan słynie z produkcji ręcznie robionych dywanów, które jeżeli czas pozwoli będziemy mogli podziwiać, a nawet dokonać zakupu wybranego dywanu, podczas prezentacji w jednym z prywatnych lokali handlowych. Bezpośrednio stamtąd pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć wrócimy do hotelu akurat na kolację. (Przy wysiadaniu, zgodnie z przyjętymi, lokalnymi zwyczajami mile widziane są napiwki dla kierowcy.)
Cena: 145 DT (z Hammametu),
Cena zawiera: transport komfortowym autokarem, nocleg, śniadanie, 2 x obiad, kolację, polskojęzyczny przewodnik.
Uwaga! płatne dodatkowo: napoje do obiadów i kolacji, przejazd jeepami (35 DT), przejażdżka na wielbłądach (20 DT).
 
TUNIS - KARTAGINA - SIDI BOU SAID:

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę, podczas której zobaczymy atrakcje północnej części Tunezji stolicę Tunis, ruiny starożytnej Kartaginy, Muzeum Bardo z największą kolekcją mozaiki rzymskiej na świecie oraz przepiękny nadmorski kurort Sidi Bou Said. Tuż po śniadaniu zabierzemy Was spod samego hotelu i skierujemy się autostradą na północ do Tunisu - największego miasta Tunezji, a jednocześnie stolicy państwa. Przeszłość miesza się tutaj z teraźniejszością, a średniowieczne targowiska mediny z nowoczesną architekturą dużego miasta. Zwiedzanie Tunisu rozpoczniemy od spaceru główną aleją miasta- aleją Habib Bourguiba, przy której mieści się katedra św. Wincentego Apollo. Aleja prowadzi bezpośrednio do mediny gdzie zaproponujemy czas wolny na zdjęcia, samodzielne zwiedzanie oraz zakupy.
Następnie udamy się do Muzeum Bardo, które jest najważniejszym punktem programu. Wraz z przewodnikiem zobaczymy niezwykłe zbiory mozaiki ściennej, podłogowej oraz marmurowych rzeźb. Kolejną atrakcją wycieczki jest Kartagina założona przez Fenicjan w IX w.p.n.e. Podczas III wojny punickiej to świetnie prosperujące miasto zostało praktycznie zrównane z ziemią. Obecnie Kartagina to park archeologiczny, gdzie zobaczymy Termy Antoniusza (łaźnie rzymskie), a także ruiny rzymskich rezydencji - pozostałości wielkiej świetności tego miasta. Będąc w Kartaginie nie sposób ominąć Sidi Bou Said. Ta niezwykle malownicza miejscowość położona na przepięknym lazurowym wybrzeżu Morza Śródziemnego została założona w XV w. przez Maurów Hiszpańskich. Do dziś zachowała niezwykły urok, który tworzą wąskie uliczki, charakterystyczne domy z niebieskimi dachami, ogromne krzewy bugenwilli. Wolny czas można tutaj wykorzystać na zrobienie zdjęć, zakup pamiątek lub odpoczynek w mauretańskiej kawiarni smakując tradycyjnej tunezyjskiej miętowej herbaty podawanej z nasionami pinii można też zapalić słynną fajkę wodną (shishę).
Cena: 65 DT (z Hammametu).
Cena obejmuje: transfery komfortowym autokarem, obiad, wstęp do muzeum i parku archeologicznego, polskojęzyczny przewodnik.
Uwaga! Płatne dodatkowo: napoje do obiadu, opłata za fotografowanie w muzeum Bardo i parku archeologicznym(po 1 DT).
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 
TARG WIELBŁĄDÓW - NABEUL:

Tradycyjny "targ wielbłądów" w Nabeul odbywa się w każdy piątek rano. Pojedziemy do tego pełnego uroku miasteczka, słynącego przede wszystkim jako centrum wyrobów ceramicznych. Można tu także tanio zakupić różnego rodzaju wyroby skórzane, biżuterię, przyprawy, tradycyjne stroje. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy starym mieście (medina) w Hammamecie - czas wolny na zwiedzanie. Wyjazd zaraz po śniadaniu spod samego hotelu, powrót wczesnym popołudniem.
Cena: 20 DT
Cena obejmuje: transfer do Nabeul i z powrotem, opieka rezydenta.Wycieczka 1/2 dniowa.
 
FRIGUIA PARK + STATEK PIRACKI:

Wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w rajskim parku Friguia, w którym można podziwiać wiele gatunków egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Zobaczymy miedzy innymi foki, krokodyle, wielbłądy, hipopotamy i egzotyczne ptaki. Wizycie w parku towarzyszą animacje o charakterze afrykańskim, z elementami folkloru tunezyjskiego. Następnie skierujemy się do portu w Hammamecie, skąd popłyniemy na rejs statkiem pirackim. Trzygodzinnemu rejsowi towarzyszą liczne rozrywki dla dzieci i dorosłych. Kąpiele morskie i słoneczne, łowienie ryb, pokazy tańca brzucha oraz animację przy dźwiękach orientalnej muzyki. W trakcie rejsu serwowany jest posiłek wraz z napojami orzeźwiającymi. Powrót do portu i transfer do hotelu.
Cena: 80 DT
Cena obejmuje: transfery komfortowym autokarem, bilety wstępu do parku Friguia, rejs statkiem, obiad i napoje, opieka rezydenta.
 
WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY:

Jeżeli chcecie poznać smak prawdziwej Tunezji, jej kultury i tradycji, zapraszamy na niezwykły wieczór wypełniony pokazami artystycznymi, orientalną muzyką i smakami tradycyjnych tunezyjskich potraw. W trakcje imprezy połączonej z kolacją zobaczymy pokazy jazdy konnej, tradycyjnych tańców ludowych, tańca brzucha oraz występ fakira. Zasmakujemy specjałów kuchni tunezyjskiej, takich jak kuskus z warzywami i baraniną, brik, kiełbaski merguez z grilla, placek berberyjski, tunezyjskie wino i piwo(bez ograniczeń).
Cena: 40 DT
Cena obejmuje: transfery komfortowym autokarem, Kolacja z napojami, opieka rezydenta.
 
CAP BON:

Wycieczkę na półwysep Bon, czyli część kontynentu afrykańskiego położoną najbliżej Europy zaczniemy od wizyty w jednym z najsłynniejszych zakładów ceramicznych w Nabeul. Następnie pojedziemy wśród rajskich ogrodów cytrusowych w kierunku Kelibi, którego główną atrakcją jest największy port rybacki w Tunezji. Najważniejszym punktem wycieczki jest położone tuż nad brzegiem Morza Śródziemnego miasto Kerkouane. Obecnie jest to park archeologiczny, którego uroki docenił nawet sam rzymski cezar budując tutaj swoją rezydencję. Miejsce to było wykorzystane jako plenery filmu "Quo vadis". wzięę Kartaginę. Oczyma wyobraźni przeniesimy się do czasów starożytnych, a wówczas sami przekonacie się o potędze przedsięwzięcia, dzięki któremu powstało imperium rzymskie w Tunezji.
Cena: 55 DT
Cena obejmuje: transfery komfortowym autokarem, obiad
Uwaga! Płatne dodatkowo: napoje do obiadu.
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Walutą tunezyjską jest dinar tunezyjski. 1 DT = 1000 M (milimów).
1 USD = 1,4 DT. Walutę można wymienić w bankach lub w recepcjach hotelowych, honorowane są karty płatnicze VISA, Master Card. Orientacyjne ceny: rozmowa telefoniczna z Polską ok. 1 DT/min; znaczek pocztowy ok. 500 milimów; woda mineralna ok. 650 - 800 milimów; owoce - 1 kg. ok. 2 DT; w restauracjach ceny są wyższe: obiad 5 - 30 DT, kolacja na gorąco 8-16 DT, pizza ok. 3 DT, fast food ok. 1 DT, kawa 1 DT. Zakupy: w Tunezji, jak w większości krajach arabskich obowiązują ceny umowne, a targowanie się stanowi nieodłączną część kultury arabskiej. Napięcie elektryczne w Tunezji jest stałe, wynosi 220 V. Można używać standardowych końcówek.

WYPOSAŻENIE UCZESTNIKA:

Należy zabrać: paszport, zdjęcie legitymacyjne, poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną uczestnika, plecak na wycieczki, przybory toaletowe; odzież letnia, letnie nakrycie głowy, krem z dużym filtrem UV, ochronne obuwie do kąpieli morskich, klapki, strój kąpielowy i ręcznik na plażę.

INFORMACJE DODATKOWE:

Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja 20 €, która zwracana jest w dniu wyjazdu, o ile nie zostały wyrządzone szkody w hotelu.
Sugerowane kieszonkowe na pobyt około 100 -150 UDSD (bez wycieczek fakultatywnych).

TRANSPORT :

Wyloty organizujemy z Katowic (Pyrzowice) i z Warszawy (dzień później wylot i powrót). Organizujemy transfery na lotnisko: Głogów (+120); Leszno (+100); Poznań (+150); Łódź (+80); Opole (+100); Wrocław (+100); Poznań (+100); Kwota w nawiasie oznacza dopłatę w PLN za transfer na dane lotnisko z wybranych miejscowości - przejazd w obie strony. Połączenia antenowe realizowane przy min. 6 os. Przebieg tras oraz środek transportu może być realizowany z przesiadkami, zastępczymi środkami transportu, np. mikrobus, pociąg, samochód. Transport realizujemy pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy. UWAGA. W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny nr tel. 502 290 374. Na 48 h przed wyjazdem prosimy o potwierdzenie miejsca i godziny wyjazdu - odpowiedni komunikat będzie dostępny w biurze. Odprawa bagażowa na lotnisku rozpoczyna się na dwie godziny przed planowaną godziną wylotu.
 
Atrakcje:
NABEUL

Nabeul to miasto położone na Półwyspie Cap Bon, słynne przede wszystkim jak ośrodek produkcji wyrobów ceramicznych. Znajduje się tutaj wiele warsztatów i sklepików, gdzie można się zaopatrzyć w jedyne w swoim rodzaju wyroby garncarskie, ale również w biżuterię, wyroby skórzane, czy maty. Do Nabuel warto się wybrać w piątek rano, kiedy to odbywa się tutaj tradycyjny targ. Kiedyś handlowano przede wszystkim wielbłądami stąd jego nazwa "targ wielbłądów", dziś można tu kupić głownie egzotyczne zwierzęta, kupcy oferują także szeroki wybór przedmiotów ceramicznych, jak różnego rodzaju naczynia, wazony, świeczniki, kafelki. Centrum Nabeul tworzy wysadzana palmami promenada, prowadząca do samego morza. Wzdłuż niej ulokowały się liczne restauracje, kawiarnie, bary i sklepiki. W każdy piątek zapraszamy na wycieczkę na "targ wielbłądów" do Nabeul.
 
termin / dni / cena od osoby
 - od: 2009-06-24 do: 2009-07-08 - 15 - 2290 PLN | Sprzedaż zakończona
 - od: 2009-07-08 do: 2009-07-22 - 15 - 2290 PLN | Sprzedaż zakończona
 - od: 2009-07-22 do: 2009-08-05 - 15 - 2290 PLN | Sprzedaż zakończona
 - od: 2009-08-05 do: 2009-08-19 - 15 - 2290 PLN | Sprzedaż zakończona

              

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2009 All Rights Reserved